Ark Valley-


Chisholm Trail League


Division I


;Division;Overall


;W;L;W:L


x-Hutchinson;5;0;7;1


Maize;5;1;7;1


Derby;3;1;4;2


Maize South;2;3;4;3


Newton;2;4;2;6


S.South;1;4;2;5


Campus;0;5;1;5


x-division champion


Division II


;Division;Overall


;W;L;W:L


x.And.Central;5;1;6;1


Goddard;4;2;6;2


Andover;4;2;5;3


Valley Ctr.;4;2;5;3


G.Eisenhower;2;4;3;5


Ark.City;1;4;2;5


S.Central;0;5;1;7


x-division champion


Division III


;Division;Overall


;W;L;W:L


x-McPherson;4;0;7;1


Buhler;4;1;4;3


El Dorado;3;1;4;2


Augusta;2;3;3;5


Circle;0;4;1;5


Winfield;0;4;1;7


x-division champion


Division IV


;Division;Overall


;W;L;W:L


x-Andale;5;0;8;0


W.Collegiate;4;1;7;1


Clearwater;3;2;6;2


Rose Hill;2;3;5;3


Wellington;1;4;3;5


Mulvane;0;5;1;6


x-division champion


Central Kansas League


;League;Overall


;W;L;W:L


x-Hoisington;3;0;8;0


Halstead;3;1;4;4


Hesston;3;1;4;4


Haven;3;2;6;2


Hillsboro;3;2;5;3


Smoky Valley;1;2;3;5


Pratt;2;2;3;5


Larned;1;3;2;5


Lyons;0;3;0;5


Nickerson;0;3;0;7


x-league champion


Heart of America


11-man


;League;Overall


;W;L;W:L


x-Sedgwick;3;0;7;0


x-H.Trinity;3;0;7;1


Inman;2;2;6;2


Ell-Saline;1;2;3;5


Marion;1;2;2;6


Remington;0;2;3;5


Sterling;0;3;1;7


x-league co-champions


Heart of America


8-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Moundridge;1;0;4;4


Bennington;0;1;1;7


Wheat State League


8-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Canton-Galva;4;0;8;0


Little River;4;1;6;2


Solomon;4;3;4;4


Herington;2;4;3;5


Wakefield;2;1;2;6


Goessel;1;2;3;3


Rural Vista;1;4;1;6


Peabody-Burns;0;1;5;3


Centre;0;4;0;7


Heart of the Plains


6-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Cunningham;0;0;6;1


Burrton;0;0;2;3


KSHSAA Districts


Class 5A West


;W;L;TB


Wichita Northwest;6;0;+13.00


Maize;7;1;+7.50


Hutchinson;7;1;+5.63


Kapaun-Mt. Carmel;6;1;+10.71


Goddard;6;2;+7.50


Hays;5;2;+6.71


Bishop Carroll;5;2;+3.00


Wichita Heights;4;2;+5.50


Andover;5;3;+2.38


Valley Center;5;3;+1.25


Maize South;4;3;+3.14


G.Eisenhower;3;5;-4.88


Salina South;2;5;-6.67


Liberal;2;5;-5.57


Newton;2;6;-6.25


Salina Central;1;7;-5.88


Class 3A, District 7


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


1-Andale;4;0;+20.50;7;0


2-W.Collegiate;4;1;+10.80;7;1


3-Clearwater;3;2;+4.80;6;2


4-Halstead;2;3;-11.25;4;4


Hesston;1;4;-10.40;4;4


W.Trinity Acad.;0;4;-21.00;1;6


Class 1A, District 4


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


Conway Springs;6;0;+18.50;7;1


Sedgwick;4;1;+11.80;7;1


Remington;3;2;+4.00;3;5


Sublette;1;2;-4.00;1;4


Elkhart;2;4;-10.50;2;6


W.Independent;1;3;-6.75;1;5


Stanton Co.;0;5;-17.60;0;7


8-Man I, District 5


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


1-Attica-Argonia;4;0;+20.75;7;1


2-Goessel;2;1;+4.67;3;3


3-Moundridge;3;2;+3.20;4;4


4-Pretty Prairie;2;2;+0.00;2;5


Medicine Lodge;1;2;-2.67;2;4


Fairfield;0;5;-21.00;0;8


8-Man II, District 6


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


1-Caldwell;4;2;+9.67;6;2


2-South Barber;4;2;+9.17;5;3


3-Norwich;4;2;+7.17;4;4


4-Peabody-Burns;4;2;+1.17;5;3


H.Cent.Chr.;3;3;-4.20;4;4


Stafford;2;4;-8.33;4;4


South Haven;0;6;-18.83;1;7


6-Man


(Non-KSHSAA, top four in each division advance)


;Division;Overall


;W;L;W;L


South


Cunningham;4;0;6;1


Ashland;4;0;5;1


Moscow;4;1;6;1


Burrton;2;2;2;3


Rolla;2;2;2;3


Fowler;1;4;2;4


Pawnee Heights;1;4;1;4


Deerfield;0;6;0;7


North


Cheylin;5;0;8;0


Natoma;3;1;3;2


Golden Plains;2;2;3;3


Northern Valley;2;3;2;5


Weskan;1;4;1;5


Greeley Co.;0;3;0;4