Ark Valley-


Chisholm Trail League


Division I


;Division;Overall


;W;L;W:L


Maize;3;0;5;0


Hutchinson;2;0;4;1


Derby;1;0;2;1


Maize South;2;1;3;1


S.South;1;2;1;3


Campus;0;2;1;2


Newton;0;4;0;5


Division II


;Division;Overall


;W;L;W:L


Goddard;3;1;4;1


And.Central;2;1;3;1


Andover;2;1;3;2


Valley Ctr.;2;1;3;2


G.Eisenhower;2;2;2;3


Ark.City;0;3;1;4


S.Central;1;3;1;4


Division III


;Division;Overall


;W;L;W:L


Buhler;3;0;3;1


McPherson;2;0;4;1


El Dorado;1;1;2;2


Augusta;1;2;1;4


Winfield;0;2;1;4


Circle;0;2;0;3


Division IV


;Division;Overall


;W;L;W:L


Andale;3;0;5;0


Clearwater;3;0;5;0


W.Collegiate;3;0;5;0


Mulvane;0;3;1;3


Rose Hill;1;3;2;3


Wellington;0;4;1;4


Central Kansas League


;League;Overall


;W;L;W:L


Hoisington;3;0;5;0


Hesston;3;0;3;2


Halstead;2;1;2;3


Hillsboro;2;2;3;2


Haven;2;2;3;2


Smoky Valley;1;2;2;3


Pratt;1;2;2;3


Larned;1;3;1;4


Lyons;0;1;0;2


Nickerson;0;2;0;4


Heart of America


11-man


;League;Overall


;W;L;W:L


H.Trinity;2;0;5;0


Sedgwick;2;0;5;0


Ell-Saline;1;1;2;3


Remington;0;0;2;3


Inman;0;1;2;3


Marion;0;2;0;5


Sterling;0;1;1;4


Heart of America


8-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Moundridge;1;0;2;3


Bennington;0;1;1;4


Wheat State League


8-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Canton-Galva;2;0;5;0


Solomon;4;1;4;1


Little River;2;1;3;2


Herington;2;2;2;3


Goessel;1;2;2;3


Rural Vista;1;3;1;4


Peabody-Burns;0;1;2;3


Wakefield;0;1;0;5


Centre;0;3;0;4


Heart of the Plains


6-man


;League;Overall


;W;L;W:L


Cunningham;0;0;3;0


Burrton;0;0;2;2


KSHSAA Districts


Class 5A West


;W;L;TB


Maize;5;0;+11


Hays;4;0;+12


Wichita Northwest;3;0;+13


Hutchinson;4;1;+3


Kapaun-Mt. Carmel;3;1;+0


Maize South;3;1;+9


Goddard;3;1;+7


Wichita Heights;2;1;+6


Andover;3;2;+2


Valley Center;3;2;0


Bishop Carroll;3;2;-1


G.Eisenhower;2;2;-3


Salina South;1;3;-5


Salina Central;1;4;-3


Liberal;0;4;-11


Newton;0;5;-10


Class 3A, District 7


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


Andale;2;0;+21;5;0


W.Collegiate;2;0;+21;5;0


Clearwater;2;0;+19;5;0


Halstead;0;2;-19;2;3


Hesston;0;2;-21;3;2


W.Trinity Acad.;0;2;-21;1;4


Class 1A, District 4


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


Conway Springs;3;0;+21;4;1


Sedgwick;3;0;+8;5;0


Remington;2;1;+7;2;3


Sublette;1;2;+2;1;3


Elkhart;1;2;-8;1;4


W.Independent;1;3;-6;1;4


Stanton Co.;0;3;-21;0;5


8-Man I, District 5


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


Attica-Argonia;2;0;+21;5;0


Medicine Lodge;1;1;+7;1;4


Pretty Prairie;1;1;0;1;4


Goessel;1;1;-3;2;3


Moundridge;1;1;-3;2;3


Fairfield;0;2;-21;0;5


8-Man II, District 6


(top 4 to playoffs)


;District;Overall


;W;L;TB;W;L


Caldwell;3;1;+12;4;1


South Barber;3;1;+13;3;2


Norwich;2;1;0;2;3


H.Cent.Chr.;2;2;0;3;2


Stafford;1;2;-3;2;3


Peabody-Burns;1;2;-11;2;3


South Haven;0;3;-21;1;4


6-Man


(Non-KSHSAA, Playoff structure TBA)


;W;L


Ashland;4;0


Cheylin;4;0


Cunningham;3;0


Natoma;3;0


Moscow;3;1


Burrton;2;2


Rolla;2;2


Northern Valley;2;2


Golden Plains;1;2


Weskan;1;3


Pawnee Heights;1;3


Fowler;0;3


Greeley Co.;0;4


Deerfield;0;5