Southeast of Saline Inv.


Tuesday


GIRLS


Team scores — Southeast of Saline 42, Cimarron 62, Salina Sacred Heart 93, Smoky Valley 101, Minneapolis 118, Halstead 136, Bennington 146. Chapman, Lincoln, Hesston, Berean Academy, Russell, Ellsworth, Sylvan-Lucas Unified no team score.


Individuals — 1. BRIGGS, Taylor Cha. 18:07.1; 2. ALDERSON, Jentrie SES 20:03.3; 3. VATH, Jaycee Lin. 20:12.1; 4. KRUEGER, Maddy Min. 20:38.9; 5. COSSAART, Alayna Min. 20:40.5; 6. LAMBERT, Gracie SV 20:43.4; 7. PROCHAZKA, Ashley SES 21:19.1; 8. CLINESMITH, Courtne Cim. 21:46.8; 9. SUTTON, Savannah SES 21:52.3; 10. EHRLICH, Maddie SSH 22:09.4; 11. CLARK, Elsie Hes. 22:16.3; 12. PAULINO, Taryn Ben. 22:31.6; 13. FUGITT, Macy Cim. 22:35.6; 14. MILLERSHASKI, Graci Cim. 22:37.8; 15. ROBERTS, Emma SSH 22:41.5; 16. SMITH, Teagan BA 22:48.0; 17. NORD, Tayana BA 22:51.8; 18. FRANKLIN, Sadie SES 23:09.6; 19. FLASK, Elena Hal. 23:11.6; 20. GREENE, Veronica Cim. 23:13.3; 21. SCHROEDER, Joni SES 23:23.6; 22. SCHROEDER, Parker Hal. 23:30.0; 23. DORTLAND, Camille Rus. 23:48.9; 24. PETERSON, Kajsa SV 23:53.5; 25. HELINE, Kenzie SV 23:54.6; 26. ENGLISH, Alexa Cim. 23:59.6; 27. ROTHS, Makenna SES 24:16.5; 28. MATTEUCCI, Eva SSH 24:19.6; 29. BUEHLER, Brooklyn Cim. 24:29.3; 30. MIKKELSON, Lauryn SSH 24:31.2; 31. BENGTSON, Olivia SV 24:31.7; 32. PEARSON, Mallorie SES 24:31.8; 33. MENDEZ, Evy SSH 24:55.1; 34. GRIFFIN, Maleah Min. 25:07.9; 35. GREENEMEYER, Isab SSH 25:17.8; 36. FUQUA, Allyssa Hes. 25:19.2; 37. JANSSEN, Adelia Ben. 25:32.9; 38. DRAKE, Katelyn Hal. 25:43.7; 39. WHEELER, Alexis Ben. 25:57.5; 40. SALYER, Shannon Cim. 26:06.0; 41. ROBINSON, Regan Ben. 26:14.5; 42. LOCHARD, Adrien SV 26:17.5; 43. WEBER, Leah Hal. 26:18.9; 44. HARMS, Katherine BA 26:25.9; 45. PETERSON, Lydia SV 26:27.8; 46. MEIER, Kirsten Ells. 26:29.1; 47. BIGGS, Alex Lin. 26:32.4; 48. LEE, Grace Hal. 38 26:34.1; 49. HUEHL, Jaden SLU 26:48.7; 50. SHIELDS, Kyree Hal. 28:18.5; 51. WILKINSON, Brooklyn Hal. 29:24.3; 52. HURLBUT, Mekelle SLU 29:28.7; 53. HAWES, Kendall Hes. 29:31.1; 54. MCWHORTER, Brooke Ben. 29:33.9; 55. BROCK, McKenzie Min. 31:14.6; 56. MCKAIN, Clare Min. 31:31.2.


JV Girls (area finishers) — 9. SMITH, Johanna BA 26:28.3; 10. WEBER, Mattea Hal. 26:43.1; 11. EVANS, Abby BA 27:12.5; 15. KREBS, Mia BA 29:09.7; 17. FLORO, Adrianna Hal. 30:48.5; 20. BOLLINGER, Liz BA 32:41.6; 21. BRIGGS, Madi BA 34:49.4.


BOYS


Team scores — Southeast of Saline 39, Berean Academy 48, Smoky Valley 54, Hesston 141, Halstead 142, Cimarron 153, Bennington 193, Minneapolis 233, Cha. 235, Salina Sacred Heart 269, Ellsworth 271. Ell-Saline, Sylvan-Lucas Unified, Sol. no team score.


Individuals — 1. HELINE, Ryan SV 16:40.3; 2. GLEASON, Luke SES 16:40.3; 3. JACKSON, Dominic SES 17:02.8; 4. HARDER, Andrew BA 17:23.8; 5. TUCKER, Gavin BA 17:38.4; 6. JACKSON, Damion SES 17:45.2; 7. JANZEN, Drew BA 17:46.5; 8. SANTISTEVEN, Damia Cim. 17:47.1; 9. PORCH, Thomas Hal. 17:52.3; 10. REED, Tytus SV 17:54.2; 11. HANSON, Drew SES 17:56.6; 12. BRADY, Gavin ES 17:57.2; 13. APEL, Lukas SV 18:00.6; 14. NORD, Eli BA 18:02.9; 15. DAVIS, Hayden Hal. 18:07.0; 16. GARDNER, Justice SV 18:12.3; 17. HUFFMAN, Garret SV 18:12.5; 18. KEJR, Joel SES 18:15.1; 19. SMITH, Spencer SES 18:25.5; 20. TOPHAM, Trey BA 18:30.1; 21. PETERSON, Stephen SV 18:36.9; 22. MORRICAL, Nakari SES 18:40.2; 23. MENDEZ, David Cim. 18:40.7; 24. DAHLSTEN, Micah Hes. 18:44.2; 25. SNOOK, Sam BA 18:49.7; 26. MILLER, Devin Hes. 19:02.9; 27. FALLS, Chris Cha. 19:03.3; 28. KUEKER, Joey Hes. 19:18.9; 29. HUEHL, Jonah SLU 19:25.1; 30. PETERSON, Samuel SV 19:27.4; 31. SUMMERS, Ayden Hes. 19:30.3; 32. ABELL, Joel Min. 19:32.0; 33. ALLMON, Aiden Hal. 19:32.3; 34. HARMON, Christian Cim. 19:46.9; 35. SCHULTE, Braden Ells. 19:47.9; 36. OHLSON, Nate Ben. 19:50.0; 37. ROSE, Zach SLU 19:59.2; 38. RUPRIGHT, Gavin Ben. 20:03.3; 39. JOHNSON, Spencer Hal. 20:03.3; 40. MAGILL, Jesse Hes. 20:08.6; 41. LEFEVRE, Noah Hes. 20:19.5; 42. DOUGLAS, Jace SSH 20:20.3; 43. KOEHN, Dylan Ben. 20:32.7; 44. LAWSON, Eli Ben. 20:32.9; 45. ALONZO, Joey Cha. 20:41.8; 46. WILLIAMS, David Ben. 20:47.5; 47. HOFFMAN, Taryn Cha. 20:49.8; 48. MENDEZ, Ivan Cim. 20:51.0; 49. PALMER, Kolton SLU 20:54.2; 50. HARMON, Zach Cim. 20:58.0; 51. SHANKS, Brendan Min. 20:59.8; 52. JOHNSON, Byron Ells. 21:05.2; 53. ROTH, Daniel Min. 21:08.9; 54. NELSON, Shafer Min. 21:09.2; 55. RIORDAN, Sean SSH 21:10.7; 56. RADKE, Austin Hal. 21:13.5; 57. JOHNSTON, Josh SSH 21:14.5; 58. THOMPSON, Ethan Hes. 21:17.0; 59. THOMPSON, Andrew Hal. 21:20.5; 60. BETTENBROCK, Colto Ells. 21:23.1; 61. WHITE, Isaac Min. 21:27.3; 62. EHRLICH, Max SSH 21:28.5; 63. MENDEZ, Nickolas Hal. 21:32.4; 64. CARDIEL, Gael Cim. 21:32.4; 65. DIERCKS, Ethan Cha. 21:39.6; 66. OBERMEYER, Dalton Cha. 21:51.2; 67. DALKE, Tyler Cha. 21:53.9; 68. SPACHEK, Jonathan Ells. 21:58.3; 69. MATTHEWS, Cooper Ben. 22:03.8; 70. FORD, Dylan Ben. 22:19.6; 71. BOHL, Riley Min. 22:43.2; 72. JUNK, Eli SSH 22:49.0; 73. STARKEY, Hagen SLU 23:00.2; 74. GASTON, Levi Cha. 23:01.6; 75. MUELLER, Grady Ells. 23:58.1; 76. BAIZE, Alex Sol. 25:46.3; 77. CHENEY, Ben SSH 26:19.8; 78. MCLAUGHLIN, Tyler Sol. 29:28.7; 79. FORD, Matthew Sol. 32:49.6.


JV Boys (area finishers) — 2. KREBS, Nick BA 19:35.9; 6. REGIER, Mason BA 20:26.5; 7. KUKULA, Creighton BA 20:27.2; 13. SNOOK, Isaac BA 21:38.7; 15. STUCKY, Parker BA 22:10.6; 20. CUBBAGE, Max Hal. 22:56.6; 21. EVANS, Gavin BA 23:07.7; 23. THOMPSON, Caleb Hes. 23:11.8; 31. STRAUB, Raiden Hal. 25:15.4; 33. BOLLINGER, Nathan Hes. 25:49.8; 38. ROTH, Lucas Hes. 27:28.8; 40. ARRASMITH, Jonah Hes. 29:38.9.


MIDDLE SCHOOL


2 miles


Area finishers


Seventh-grade girls — 1. WILLS, Addisen Hal. 12:44.7; 3. O'BRIEN, Emily Hal. 13:50.6; 4. LEHMAN, Ashley Hes. 14:52.3; 10. HIRSCH, Autumn BA 16:20.4.


Seventh-grade boys — 23. SHARM, Jack Hes. 16:12.8; 42. STROUD, Gabe BA 20:38.0.


Eighth-grade girls — 7. GOODE, Ellie BA 15:11.9; 10. MAYFIELD, Zoe Hal. 15:15.7; 16. BEVERLIN, Ellie BA 16:43.0.


Eighth-grade boys — 4. SHIELDS, Keaston Hal. 12:37.4; 6. HEINRICHS, Casey Hes. 12:38.2; 7. SMITH, Zach Hes. 12:47.7; 14. ALLMON, Chase Hal. 13:47.1; 15. FUQUA, Finn Hes. 13:49.2; 19. HOWARD, Finneas Hal. 14:06.3; 20. WILCOX, Ethan Hal. 14:06.4; 21. HARMON, Caden Hal. 14:10.8; 38. JOHNSTON, Carson Hes. 16:09.4.