Below is the Kansas Basketball Coaches Association All-State Team as selected by the member coaches:


Class 6A


First Team:


NiJaree Canady, Topeka High, 6-0, so.


Lele Love, Olathe North, 6-1, sr.


Machia Mullens, Liberal, 6-0, sr.


Kiki Smith, Topeka High, 5-7, fr.


Kennedy Taylor, Shawee Mission Northwest, 6-2, jr.


Second Team:


Katie Horyna, Liberal, 5-9, sr.


Molly Kaemmer, Olathe East, 5-11, sr.


S'Mya Nichols, Shawnee Mission West, 5-11, fr.


Sydney Nilles, Derby, 5-9, sr.


Zyanna Walker, Wichita Heights, 5-10, so.


Honorable Mention:


Maryn Archer, Derby, 5-8, fr.


Addy Brown, Derby, 6-2, fr.


Lauren Cassaday, Blue Valley North, 5-10, sr.


Bailey Collar, Olathe West, 5-7, jr.


Sania Copeland, Olathe North, 5-9, so.


Zanaa Cordis, Manhattan, 6-3, sr.


Kasey Hamilton, Washburn Rural, 5-8, sr.


Mackenzie Hart, Olathe West, 5-8, jr.


Taylor Jameson, Wichita Heights, 5-5, sr.


Caely Kesten, Free State, 5-8, sr.


Jazzy Klinge, Blue Valley, 5-9, jr.


Kierra Prim, Shawnee Mission West, 5-8, sr.


Laniah Randle, Wichita Heights, 5-11, jr.


Mary Reiber, Olathe Northwest, 5-5, sr.


Kisa Unruh, Dodge City, 5-7, jr.


Dani Winslow, Olathe South, 6-1, sr.


Class 5A


First Team:


Beatrice Culliton, St. Thomas Aquinas, 6-3, so.


Brittany Harshaw, Andover Central, 6-0, so.


Grace Pyle, McPherson, 5-10, jr.


Mackenzie Shupe, DeSoto, 5-8, sr.


Camryn Turner, Seaman, 5-11, jr.


Second Team:


Kade Hackerott, Goddard, 5-11, sr.


Molly Hartnet, St. Thomas Aquinas, 5-9, sr.


Sydney Holmes, Maize, 5-10, jr.


Aubri Kierscht, Salina Central, 5-5, so.


Katie Wagner, Maize South, 5-11, sr.


Honorable Mention:


Kassidy Beam, McPherson, 5-7, jr.


Chloe Carter, Seaman, 5-10, sr.


Alli Franks, Spring Hill, 6-0, jr.


Kyla Frencers, Maize, 5-6, so.


Adell Gore, Basehor-Linwood, 5-6, jr.


Lucy Lally, Basehor-Linwood, 5-11, sr.


Katelyn Ostronic, DeSoto, 5-11, jr.


Amiah Simmons, Blue Valley Southwest, 5-9, jr.


Brooke Sullivan, Goddard, 5-6, jr.


Bailey Wilborn, Andover Central, 5-7, jr.


Class 4A


First Team:


Clara Edwards, Clay Center, 6-0, jr.


Harper Schreiner, Eudora, 5-7, so.


Evelyn Vazquez, Kansas City Piper, 5-5, jr.


Payton Verhulst, Bishop Miege, 6-2, jr.


Ava Jones, Nickerson, 6-2, fr.


Second Team:


Mckenna Kirkpatrick, Chapman, 5-10, sr.


Kori Babcock, Chanute, 5-6, jr.


Ali Vigil, KC Piper, 5-11, sr.


Ashton Verhulst, Bishop Miege, 6-1, sr.


Morgan Stout, Nickerson, 6-2, sr.


Honorable Mention:


Maggie Knoblauch, Andale, 5-3, sr.


Mckenzie Fairchild, Andale, 5-11, fr.


Anna Burnett, Baldwin, 5-8, sr.


Josie Boyle, Baldwin, 5-10, sr.


Alyvia Owens, Buhler, 5-10, sr.


Carli Carlson, Clearwater, 5-7, fr.


Ashlynn Bledsoe, Chapman, 5-10, sr.


Mallory Cowman, Circle, 6-2, sr.


Kimalee Cook, Circle, 5-6, jr.


Saydee Tanking, Holton, 5-8, jr.


Madison Ontjes, Nickerson, 5-6, sr.


Josie Mclean, Nickerson, 5-6, fr.


Aubri Alexander, Wamego, 5-4, sr.


Emily Randall, Winfield, 5-7, sr.


Ali Zeka, Wellington, 5-8, so.


Class 3A


First Team:


Faith Paramore, Haven, 5-11, sr.


Kylee Scheer, Cheney, 5-8, jr.


Karenna Gerber, HALSTEAD, 6-2, jr.


Alleigh Kramer, Nemaha Central, 5-10, sr.


Emily Weathers, Scott Community, 5-10, sr.


Second Team:


Elise Kaiser, HESSTON, 5-10, sr.


Demi Aamold, Wellsville, 5-7, sr.


Hayden Serna, Osage City, 5-4, jr.


Austin Broadie, Wichita Trinity Academy, 6-0, jr.


Taryn Sides, Philipsburg, 5-7, fr.


Honorable Mention:


Sara Yutzy, Haven, 5-11, sr.


Mikyn Hamlin, Hugoton, 5-8, fr.


Chazni Ptacek, Eureka, 5-8, jr.


Sami Bartels, Marysville, 5-10, sr.


Sara Thomson, Riley County, 5-4, sr.


Brynn McCormick, Scott Community, 5-7, so.


Jill Stephens, Colby, 5-10, sr.


Hallie Vaughn, Colby, 5-7, sr..


Taighe Weeter, Goodland, 5-7, sr.


Addysin Scarrow, Galena, 5-6, jr.


Karma Fields, Frontenac, 5-5, sr.


Rayna Jasper, Anderson County, 5-5, jr.


Mia Sarwinski, Galena, 5-3, fr.


Class 2A


First Team:


Aubrey Dewey, Plainville, 5-8, sr.


Ehlaina Hartman, Spearville, 6-12


Lili Shubert, Trego Community, 5-8, jr.


Samantha Vermitten, Valley Heights, 5-8, sr.


Josie Weishaar, Jefferson County North, 5-9, sr.


Second Team:


Kylie Dohl, Jackson Heights, 5-8, sr.


Kennedy Horacek, Garden Plain, 5-5, sr.


Kara Koester, Conway Springs, 5-10, sr.


Madelyn Koop, West Elk, 5-10, sr.


Kylee Massey, Northern Heights, 6-0, sr.


Honorable Mention:


Kali Briar, Sterling, 5-8, so.


Laeh Dean, Wichita Independent, 5-8, sr.


Alexis Hansen, Republic County, 5-4, sr.


Makinzie Higgs, Chase County, 5-9, sr.


Danielle Howard, Uniontown, 5-8, so.


Haley Hughes, Hutchison Trinity, 5-9, jr.


Jordan Lowrie, Oakley, 5-9, sr.


Megan McLendon, West Elk, 5-7, sr.


Tia Moodlemog, Canton Galva, 5-8, sr.


Chevelle Ralstin, Elkhart, 5-9, jr.


Autymn Schreinder, Wabaunsee, 5-8, sr.


Emma Toerber, Valley Heights, 5-9, jr.


Teegan Werth, Hillsboro, 5-8, jr.


Class 1A


First Team:


Emily Ryan, Central Plains, 5-9, sr.


Lauryn Dubbert, Beloit St. John’s-Tipton Catholic, 5-6, jr.


Macy Smith, Olpe, 5-4, jr.


Madeleine Wiltse, Otis-Bison, 6-2, sr.


Tianna Lohse, Hanover, 5-10, sr.


Second Team:


Addison Crites, Central Plains, 5-11, sr.


Brennan Kirchhoff, Thunder Ridge, 5-3, sr.


Marley Heins, Olpe, 5-7, jr.


Morgan Kramer, Centralia, 5-7, sr.


Morgan Myers, Cunningham, 5-6, jr.


Third Team:


Brooklynn Zoeller, Blue Valley Randolph, 5-7, sr.


Hannah Reidy, Rural Vista, 5-7, sr.


Kassidy Nixon, Central Plains, 5-8, so.


Kennen Bradt, Frankfort, 5-9, sr.


Megan Foster, Waverly, 5-5, sr.


Honorable Mention:


Ashley Stoll, Golden Plains, 5-8, jr.


Bailey Darbyshire, Hartford, 5-9, sr.


Brooke Wiebe, BEREAN ACADEMY, 5-6, sr.


Christy Wiebe, South Gray, 5-10, jr.


Delaney Rugan, Central Plains, 5-6, sr.


Emily Green, Stafford, 5-6, jr.


Josena Frame, Kinsley, 5-5, sr.


Josie Ibarra, Hutchinson Central Christian, 5-7, sr.


Kassie Miller, Golden Plains, 5-6, so.


Kelsey Hett, Centre, 5-7, sr.


Kennedy Becker, Centralia, 5-11, sr.


Mallory Callihan, Clifton-Clyde, 5-9, jr.


Nelah Davis, Olpe, 5-7, sr.


Sara McWilliams, Waverly, 5-10, jr.


Trinity Lutters, Osborne, 5-4, fr.