x-exhibitions

Wichita Heights Inv.

Jan. 24-25

Team scores — Wichita East 249, McPherson 238, Andover Central 229, Wichita Heights 225, Kapaun Mt Carmel 217.5, Wichita Independent 205.5, Garden City 164, Wichita North 157, Maize South 147, Maize 108, Great Bend 57, Rose Hill 49, Wichita Southeast 49, Winfield 40, Wichita Northwest 37, Valley Center 34, Wichita Collegiate 33, Newton 30, Bishop Carroll 22, EL Dorado 14, Wichita Trinity Academy 11, Wichita South 5, Wichita Heights 4.

200-yd. medley relay — 14. Newton A (Barron, Tyrell, Schmidt, Ekerberg) 1:55.08, Newton B (M.Musser, Jaso, Mitchell, Stenzel 2:09.33-x.

200-yd. freestyle — 19. Hodge 2:07.68.

200-yd. individual medley — 19. T.Mitchell 2:39.59.

50-yd. freestyle — t9. Ekerberg 23.92, 23. Barron 25.15, 49. M.Musser 27.31.

100-yd. butterfly — 20. Tyrell 1:06.12, 37. McCallister 1:28.79.

100-yd. freestyle — 21. Ekerberg 56.54, 41. M.Musser 1:02.37, 45. O.Mussser 1:03.51.

200-yd. freestyle relay — 19. Newton A (Anderson, Stenzel, O.Musser, Schmidt) 1:47.52, Newton B (Dinneen, Jaso, McCallister, Maeneke) 1:57.22-x.

100-yd. backstroke — 16. Barron 1:04.28, 28. Anderson 1:11.84.

100-yd. breaststroke — 31. Schmidt 1:23.17, 37, Dinneen 1:24.83, 44. Maeneke 1:28.28.

400-yd. freestyle relay — 10. Newton A (Barron, Hodge, Tyrell, Ekerberg) 3:45.16, Newton B (T.Mitchell, Jaso, M.Musser, O.Musser) 4:25.22-x.

Derby Inv.

Jan. 20

Team scores — Campus 453, Derby 408, Great Bend 338, Newton 333, Buhler 289, Winfield 233, El Dorado 173, Hutchinson 32.

200-yd. medley relay — Newton A (Barron, M.Musser, Schmidt, Ekerberg) 1:57.85, 7. Newton B (T.Mitchell, Anderson, Tyrell, O.Musser) 2:04.80, 14. Newton C (Dinneen, Catache, X.Mitchell, Friesen Guhr) 2:34.00.

200-yd. freestyle — 13. Maeneke 2:37.58, 16. McCallister 2:51.60.

200-yd. individual medley — 8. T.Mitchell 2:40.50, 11. M.Musser 2:44.75, 15. X.Mitchell 3:09.39.

50-yd. freestyle — 3. Engelken 24.81, 6. Barron 25.51, 16. Anderson 27.41.

Diving — 3. Ekerberg 286.85.

100-yd. butterfly — 10. T.Mitchell 1:14.21, 14. McCallister 1:29.17.

100-yd. freestyle — 2. Engelken 55.18, 11. Anderson 1:01.70.

500-yd. freestyle — 14. X.Mitchell 7:59.08.

200-yd. freestyle relay — 1. Newton A (Ekerberg, Barron, Tyrell, Engelken) 1:37.82 (state qualifying time), 6. Newton B (Hodge, O.Musser, Anderson, Schmidt) 1:45.71, 12. Newton C (Stenzel, Maeneke, Catache, Jaso) 1:58.39.

100-yd. backstroke — 3. Barron 1:06.34, 12. O.Musser 1:22.47.

100-yd. breaststroke — 2. James 1:13.17, 12. M.Musser 1:23.68, 13. Schmidt 1:23.73.

400-yd. freestyle relay — 1. Newton A (Engelken, Hodge, Tyrell, Ekerberg) 3:44.35, 8. Newton B (Schmidt, T.Mitchell, O.Musser, M.Musser) 4:16.13, 14. Newton C (Stenzel, Dinneen, Jaso, Catache) 4:41.71.

Emporia Inv.

Jan. 16

Team scores — n/a.

200-yd. medley relay — 3. Newton A (Barron, M.Musser, Tyrell, Ekerberg) 1:56.38, 7. Newton B (Maeneke, Anderson, Schmidt, O.Musser) 2:08.37.

200-yd. freestyle — 6. Hodge 2:08.63, 15. Maeneke 2:40.91, 18. Jaso 2:53.58.

200-yd. individual medley — 5. T.Mitchell 2:40.45.

50-yd. freestyle — 4. Ekerberg 24.60, 6. Engelken 24.95, 12. Barron 26.00. Newton exhibitions: Schmidt 26.37, O.Musser 28.15, Jaso 29.59, Catache 30.57, Phillips 31.29, Antle 35.77, Revel 38.99, Stenzel 43.00.

Diving — 3. Ekerberg 167.55.

100-yd. butterfly — 3. Tyrell 1:05.21, 5. T.Mitchell 1:13.47.

100-yd. freestyle — 3, Engelken 55.97, 4. Hodge 56.37, 14. Stenzel 1:05.08.

500-yd. freestyle — 6. Anderson 6:50.01, 11. Dinneen 7:13.07.

200-yd. freestyle relay — 4. Newton A (Engelken, Tyrell, Hodge, Barron) 1:40.24, 9. Newton B (Schmidt, Catache, Maeneke, Anderson) 1:51.54, 16. Newton C (Revel, Edgell, McCallister, Jaso) 2:11.31.

100-yd. backstroke — 9. O.Musser 1:21.68, 16. McCallister 1:35.43, 19. Stenzel 1:46.46.

100-yd. breaststroke — 6. M.Musser 1:21.09, 14. Maeneke 1:32.49, 18. Antle 1:45.61.

400-yd. freestyle relay — 2. Newton A (Engelken, Tyrell, Barron, Ekerberg) 3:45.71, 6. Newton B (Schmidt, Hodge, Stenzel, M.Musser) 4:05.83, 11. Newton C (T.Mitchell, O.Musser, Jaso, Catache) 4:36.59.