Maggie Remsberg

Senior

Fourth-year qualifier

Medals won:

1st 100-m. high hurdles 2018

2nd 300-m. low hurdles 2018

1st 4x100-m. relay 2018

2nd long jump 2018

2nd 100-m. high hurdles 2017

5th 300-m. low hurdles 2017

1st 4x100-m. high hurdles 2017

4th long jump 2017

3rd 100-m. high hurdles 2016

2nd 300-m. low hurdles 2016

2nd 4x400-m. relay 2016

5th long jump 2016

Events qualified:

300-m. low hurdles 44.20

4x100-m. relay 49.49

Long jump 17-11 1/4

 

Kalli Anderson

Senior

Fourth-year qualifier

Medals won:

2nd 100-m. dash 2018

4th 200-m. dash 2018

1st 4x100-m. relay 2018

1st 100-m. dash 2017

1st 4x100-m. dash 2017

2nd 100-m. dash 2016

2nd 200-m. dash 2016

1st 4x100-m. relay 2016

Events qualified:

100-m. dash 11.59

200-m. dash

4x100-m. relay 49.49

 

Jerik Ochoa

Senior

Fourth-year qualifier

Medals won:

8th 110-m. high hurdles 2018

6th 110-m. high hurdles 2017

Events qualified:

110-m. high hurdles 14.5

300-m. intermediate hurdles 40.41

 

Damarius Peterson

Senior

Second-year qualifier

Medal won:

2nd shot put 2018

Events qualified:

Shot put 58-5

Discus 157-0

 

Zachary Garcia

Senior

Third-year qualifier

Medal won:

6th high jump 2018

Event qualified:

High jump 6-6

 

Alaina Stucky

Senior

Fourth-year qualifier

Medal won:

8th 3,200-m. run 2017

Event qualified:

4x800-m. relay 10:27

 

Malacai Coleman

Junior

Second-year qualifier

Medal won:

5th long jump 2018

Event qualified:

Long jump 22-6

 

Savannah Garcia

Sophomore

Second-year qualifier

Medal won:

3rd triple jump 2018

Event qualified:

Triple jump 35-10 1/4

 

Myriah Nicholson

Sophomore

Second-year qualifier

Medals won:

1st 4x100-m. relay 2018

Events qualified:

4x100-m. relay 49.49

 

Megan Bartel

Senior

Fourth-year qualifier

Events qualified

4x800-m. relay 10:27

4x400-m. relay

 

Noah Massanari

Senior

Second-year qualifier

Events qualified:

4x800-m. relay 8:27

1,600-m. run 4:43.00

 

Rebecca Raymundo

Senior

Second-year qualifier

Events qualified:

100-m. high hurdles 15.64

300-m. low hurdles 48.9

 

Lindsey Antonowich

Sophomore

Second-year qualifier

Events qualified:

4x800-m. relay 10:27

4x400-m. relay

 

Tianna Weeks

Sophomore

First-year qualifier

Events qualified:

4x100-m. relay (alternate)

4x400-m. relay

 

Olivia Adams

Freshman

First-year qualifier

Events qualified:

4x800-m. relay 10:27.42

4x400-m. relay

 

Hayley Loewen

Freshman

First-year qualifier

Events qualified:

High jump 5-0

Triple jump 36-1 1/2

 

Jonah Hodge

Senior

Second-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay 8:27

 

Milo Jones

Senior

First-year qualifier

Event qualified:

Pole vault 13-6

 

Kayla Mwangi

Senior

First-year qualifier

Event qualified:

Discus 113-0

 

Antonio Negrete

Senior

First-year qualifier

Event qualfied:

4x800-m. relay 8:27

 

Claire Slechta

Senior

Second-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay 10:27

 

Eli Blaufuss

Junior

First year qualifier

Event qualified:

400-m. dash 50.43

 

Erik Jantz

Junior

First-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay 8:27

 

Elijah Edwards

Sophomore

Second-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay 8:27

 

Enyisha Peterson

Sophomore

First-year qualifier

Event qualified:

Discus

 

Asha Regier

Sophomore

First-year qualifier

Event qualified:

High jump 5-2

 

Lexi Valle-Ponds

Sophomore

Second-year qualifier

Event qualified:

4x100-m. relay 49.49

 

Kenyon Forest

Freshman

First-year qualifier

Event qualified:

Javelin 157-10

 

Madelyn Hamm

Freshman

First-year qualifier

Event qualified:

4x400-m. relay

 

Simon Hodge

Freshman

First-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay (alternate)

 

Ivory Tilden

Freshman

First-year qualifier

Event qualified:

4x800-m. relay 10:27.42

 

Natalia Varpness

(not pictured)

Freshman

First-year qualifier

Event qualified:

4x100-m. relay 49.49