Heart of America

League

Track Championships

Friday at Moundridge

GIRLS

Team scores — Berean Academy 110, Bennington 109, Sterling 101, Marion 70, Sedgwick 52, Hutchinson Trinity 32, Moundridge 29, Inman 21, Ell-Saline 16, Remington 16.

Shot put — 1. Thompson, Grace Sed. 42-11 3/4; 2. Wiebe, Mallory BA 36-8 3/4; 3. Martin, Kristin Ben. 33-4 3/4; 4. Schweizer, Natalie Ster. 32-7 1/2; 5. Beagley, Sadie Ster. 31-5 1/2; 6. Schrock, Hannah HT 31-3 1/2; 7. Villines, Emma Rem. 29-4 1/2; 8. Neal, Grace BA 29-0; 11. Wine, Sally BA 26-10 1/2.

Discus — 1. Thompson, Grace Sed. 121-0; 2. Neal, Grace BA 100-3; 3. Schrock, Hannah HT 95-1; 4. DeGreef, Alida ES 93-0; 5. Wine, Sally BA 92-5; 6. Helmer, Drew Mar. 92-0; 7. Artman, Bella Rem. 90-0; 8. Lancaster, Audrey BA 88-6.

Javelin — 1. Wiebe, Miranda BA 96-9; 2. Clark, Kayley Ster. 94-3; 3. Schrock, Hannah HT 94-2; 4. Schmidt, Debi Ster. 92-1; 5. Raney, Dantlie Inman 91-7; 6. Dilbeck, Emily HT 85-0; 7. Troilo, Alex BA 82-10; 8. Lancaster, Audrey BA 76-9; 12. Artman, Bella Rem. 60-2; 15. Villines, Emma Rem. 51-3.

High jump — 1. Morris, Kayla Ster. 5-0; 2. Hammersmith, Becca HT 4-10; 3. Drier, Shelby Ster. 4-8; 4. Smith, Teagan BA 4-6; 5. Brunk, Sarah Mdg. 4-6; 6. Packham, Amy Mar. 4-4; 7. Smith, Johanna BA 4-2; 8. Harms, Elise BA 4-0.

Long jump — 1. Rowland, Grace Ster. 17-0; 2. Mullins, Erin BA 16-0; 3. Hess, Emmy Mar. 15-8; 4. Boeken, Haddie Ster. 15-1 1/2; 5. Stuchlik, Abigail Mar. 14-10; 6. Logue, Myiah Mdg. 14-3 1/2; 7. Hilgenfeld, Lily Rem. 14-0 1/2; 8. Scarlett, Alexa Sed. 14-0; 10. Van Zelfden, Audrey Rem. 13-4 1/2.

Triple jump — 1. Rowland, Grace Ster. 35-5 1/4; 2. Hess, Emmy Mar. 32-3 1/2; 3. Boeken, Haddie Ster. 32-0; 4. Hammersmith, Becca HT 31-6 3/4; 5. Bumgarner, Lydia Rem. 31-6 3/4; 6. Brake, Reagan Inman 31-4 3/4; 9. Logue, Myiah Mdg. 30-2 3/4; 10. Brunk, Sarah Mdg. 29-8; 14. Troilo, Alex BA 28-2; 16. Smith, Johanna BA 26-5 1/2.

Pole vault — 1. Stanley, Chloe Ben. 9-8; 2. Baliel, Anne Mar. 9-8; 3. Regnier, Michaela Mar. 9-2; 4. Madden, Alaina Ster. 8-8; 5. Dugger, Sophie BA 7-8; 6. Harms, Katherine BA 7-8; 8. Van Zelfden, Ellie Rem. 6-8.

100-m. HH — 1. Green, Emma Mdg. 16.04; 2. Stanley, Chloe Ben. 16.34; 3. Morris, Kayla Ster. 17.15; 4. Hess, Emmy Mar. 17.49; 5. Eldridge, Clara BA 17.63; 6. Wheeler, Alexis Ben. 18.05; 9. Scarlett, Alexa Sed. 18.00; 10. Farney, Lacey Ster. 18.17; 12. Bumgarner, Lydia Rem. 19.12.

4x800-m. relay — 1. Berean Academy (Topham, Wiebe, Zimmerman, Wiebe) 9:59.55; 2. Bennington (Piepho, Harbaugh, Johnson, Robinson) 10:02.08; 3. Sedgwick (Anderson, Atwill, McGinn, Rogers) 11:07.70; 4. Sterling (Boeken, Briar, Schmidt, Richter) 11:14.18; 5. Hutchinson-Trinity (Vogel, Morales, Dechant, Garcia) 11:16.93.

100-m. dash — 1. O'Quinn, Jamya Mdg. 12.57; 2. Thompson, Grace Sed. 12.74; 3. Downing, Jasey Ben. 13.06; 4. Rowland, Grace Ster. 13.41; 5. Eldridge, Anna BA 13.46; 6. Frisbie, Abby ES 13.61; 9. Wiebe, Miranda BA 13.77; 10. Anderson, Hayden Sed. 13.92; 13. Wiebe, Brittany BA 14.40.

1,600-m. run — 1. Johnson, Kya Ben. 5:28.31; 2. Grimmett, Heidi Mar. 5:28.35; 3. Topham, Erin BA 5:28.95; 4. Piepho, Peyton Ben. 5:33.34; 5. Harbaugh, Ashlyn Ben. 5:41.63; 6. Brown, Lucy Rem. 5:52.99; 7. Atwill, Hailey Sed. 6:16.81.

4x100-m. relay — 1. Bennington (Carr, Wheeler, Watson, Stanley) 52.23; 2. Sterling (Rowland, Farney, Boeken, Castillo) 53.58; 3. Berean Academy (Wiebe, Wiebe, Wiebe, Eldridge) 53.92; 4. Marion (Stuchlik, Hess, Stuchlik, Baliel) 54.21; 5. Inman (Boyd, Bartel, Brake, Burge) 54.63; 6. Ell-Saline (Byerly, Short, Davilla, Frisbie) 55.34.

400-m. dash — 1. Frisbie, Abby ES 1:02.26; 2. Rogers, Emma Sed. 1:02.88; 3. Downing, Jasey Ben. 1:03.87; 4. Thiel, Cora Rem. 1:05.23; 5. Boeken, Risa Ster. 1:08.23; 6. Mullins, Erin BA 1:11.75; 7. Harms, Katherine BA 1:13.48; 8. Eldridge, Clara BA 1:15.98.

300-m. LH — 1. Stanley, Chloe Ben. 47.05; 2. Morris, Kayla Ster. 49.09; 3. Green, Emma Mdg. 50.82; 4. Smith, Teagan BA 51.79; 5. Wheeler, Alexis Ben. 52.37; 6. Gunter, Dawn Inman 53.51; 7. Bumgarner, Lydia Rem. 54.15; 8. Scarlett, Alexa Sed. 54.38; 9. McGinn, Camryn Sed. 54.49.

800-m. run — 1. Wiebe, Brooke BA 2:27.41; 2. Grimmett, Heidi Mar. 2:27.45; 3. Raney, Dantlie Inman 2:29.28; 4. Johnson, Kya Ben. 2:29.73; 5. Zimmerman, Sonya BA 2:30.04; 6. Van Zelfden, Ellie Rem. 2:37.34; 8. Smith, Johanna BA 2:41.94; 11. Rogers, Emma Sed. 2:50.58; 12. Clark, Nikki Ster. 2:57.41; 13. Hilgenfeld, Lily Rem. 2:59.44.

200-m. dash — 1. Thompson, Grace Sed. 26.74; 2. Baliel, Anne Mar. 28.60; 3. Boyd, Tyesia Inman 28.74; 4. Dugger, Sophie BA 29.42; 5. Thiel, Cora Rem. 29.57; 6. Dugger, Sophie BA 29.47; 10. Wiebe, Brittany BA 30.37; 11. Harms, Katherine BA 30.50; 12. Anderson, Hayden Sed. 30.94.

3,200-m. run — 1. Topham, Erin BA 11:59.18; 2. Piepho, Peyton Ben. 12:08.11; 3. Harbaugh, Ashlyn Ben. 12:11.81; 4. Brown, Lucy Rem. 12:25.06; 5. Van Zelfden, Audrey Rem. 13:06.96; 6. Raney, Dantlie Inman 13:15.15; 7. Matzek, Ashtyn BA 13:17.58; 8. Atwill, Hailey Sed. 13:28.79.

4x400-m. relay — 1. Berean Academy (Smith, Wiebe, Wiebe, Wiebe) 4:18.78; 2. Bennington (Downing, Robinson, Johnson, Wheeler) 4:20.53; 3. Marion (Baliel, Stuchlik, Stuchlik, Grimmett) 4:26.15; 4. Hutchinson-Trinity (Hammersmith, Garcia, Morales, Vogel) 4:31.66; 5. Inman (Burge, Brake, Raney, Boyd) 4:36.80; 6. Sterling (Boeken, Briar, Richter, Schmidt) 4:47.52.

BOYS

Team scores — Berean Academy 130, Hutchinson Trinity 110, Sterling 83, Ell-Saline 67, Marion 44, Bennington 35, Inman 34, Remington 27, Moundridge 16, Sedgwick 12.

Shot put — 1. Davenport, Nick ES 47-5; 2. Rust, Devin BA 45-7 1/2; 3. Nordquist, Charlie Mar. 40-9; 4. Unruh, Chad BA 40-2; 5. Zieammermann, Johnny Mar. 39-3 3/4; 6. Thiessen, Brenton Inman 36-9; 8. Resnik, Gannon Sed. 36-4; 10. Hinz, Garett Rem. 35-5.

Discus — 1. Davenport, Nick ES 144-4; 2. Reimer, Ben HT 134-10; 3. Unruh, Chad BA 132-4; 4. Nordquist, Charlie Mar. 127-5; 5. Rust, Devin BA 122-6; 6. Hinz, Garett Rem. 116-7; 8. Snook, Sam BA 115-8; 11. Resnik, Gannon Sed. 103-7.

Javelin — 1. Koontz, Zac BA 158-3; 2. Kaufman, Dan Mdg. 148-10; 3. Schroeder, Zane HT 147-7; 4. Palic, Todd Mar. 145-7; 5. Dugger, Zach BA 144-1; 6. Thiessen, Austin BA 137-3; 15. Ptacek, Kase Mdg. 89-11; 16. Hinz, Garett Rem. 88-3; 17. Day, Josh Rem. 78-5; 18. Jones, Garrett Rem. 61-4.

High jump — 1. Wilson, Tyus Ster. 6-10; 2. Dalrymple, Noah Mar. 6-2; 3. Biel, Zac HT 6-2; 4. Hammeke, Kaleb HT 6-2; 4. Hammersmith, Alex HT 6-2; 6. Svaty, Noah Ster. 5-6; 7. Timken, Blake BA 5-4; Long jump — 1. Hammeke, Kaleb HT 20-2 1/2; 2. Wilson, Tyus Ster. 19-11 3/4; 3. Parks, Luke ES 19-10 1/2; 4. Myers, Brady Ster. 19-5; 5. Farney, Gage Ster. 19-2 1/4; 6. Drees, Keenan ES 18-11 1/2; 10. Fitch, Gavin Sed. 18-0; 11. Timken, Blake BA 17-11; 12. Doherty, Garrett Mdg. 16-0; 13. Koslowsky, Jacob BA 15-11 1/2; 14. Grimwood, Christopher BA 15-7 1/2; 15. Lewis, Brody Rem. 14-9 1/2.

Triple jump — 1. Myers, Brady Ster. 40-7; 2. Mannebach, Dawson Inman 39-10 1/2; 3. Dalrymple, Noah Mar. 39-0 3/4; 4. Fasnacht, Paul Rem. 38-5 3/4; 5. Farney, Gage Ster. 38-4; 6. Harshman, Burton Mar. 36-11 3/4; 9. Koslowsky, Jacob BA 35-6 3/4; 10. Day, Josh Rem. 34-7 3/4.

Pole vault — 1. Brummett, Gunner Ben. 12-2; 2. Busenitz, James BA 11-8; 3. Busenitz, Micah BA 11-2; 4. Hartman, Joey Ster. 10-8; 5. Winter, Campbell Mar. 10-2; 6. Stucky, Landon BA 10-2; 7. Thiel, Owen Rem. 9-8; 8. Jones, Garrett Rem. 9-2.

110-m. HH — 1. Entz, David BA 15.26; 2. Wilson, Tyus Ster. 16.70; 3. Doerksen, Jace Inman 17.49; 4. Neal, Ben HT 17.66; 5. Lane, Joseph HT 19.61; 6. Giersch, Patrick ES 19.87; 7. Koslowsky, Jacob BA 21.03.

4x800-m. relay — 1. Berean Academy (Topham, Janzen, Wiebe, Koontz) 8:29.35; 2. Sedgwick (Croxton, Degraffenreid, Harris, Stucky) 8:45.46; 3. Inman (Doerksen, Patterson, Bashore, Martisko) 8:50.07; 4. Hutchinson-Trinity (Biel, Gray, Schletzbaum, Bridgewater) 8:52.64; 5. Moundridge (Samlund, Doherty, Vogts, Diederich) 9:07.98; 6. Bennington (Lovendahl, Brummett, Koehn, Rindt) 9:14.89.

100-m. dash — 1. Allen, Javon Ben. 11.45; 2. Manga, Philippe HT 11.46; 3. Anderson, Alan Ster. 11.73; 4. Parks, Luke ES 11.78; 5. Drees, Keenan ES 11.94; 6. Vivanco, Kevin Mdg. 11.97; 7. Ward, Chris Sed. 12.04; 8. Koehnke, Eric Sed. 12.10; 9. Hutton, Kolby Sed. 12.10; 10. Stucky, Landon BA 12.13; 12. Thiel, Owen Rem. 12.17; 16. Day, Josh Rem. 12.78.

1,600-m. run — 1. Dutton, Max Ster. 4:51.57; 2. Topham, Trey BA 4:52.25; 3. Brown, Asher Rem. 4:54.41; 4. Harris, Garrison Sed. 4:59.65; 5. Tucker, Gavin BA 4:59.89; 6. Nord, Eli BA 5:01.05; 7. Crank, Carter Ster. 5:05.79; 8. Bashore, Nathan Inman 5:21.79; 9. Boudreaux, Colton Mar. 5:22.84; 10. Croxton, Colby Sed. 5:27.48; 11. Ohlson, Nate Ben. 5:30.69; 12. Buller, Peter Inman 5:39.02; 13. Orpin, Carson Mdg. 5:41.37.

4x100-m. relay — 1. Hutchinson-Trinity (Seitnater, Manga, Ryan, Hammeke) 45.52; 2. Ell-Saline (Parks, Drees, Kramer, Kulas) 45.95; 3. Berean Academy (Busenitz, Stucky, Rust, Entz) 46.05; 4. Sterling (Myers, Hartman, Farney, Anderson) 46.15; 5. Moundridge (Diederich, Samlund, Kaufman, Vivanco) 47.24; 6. Marion (Brooks, Dalrymple, Nordquist, Mercer) 47.85; 7. Remington (Thiel, Lewis, Thiessen, Fasnacht) 48.64.

400-m. dash — 1. Bridgewater, Joshua HT 51.93; 2. Dugger, Zach BA 52.28; 3. Miller, Isaac HT 53.21; 4. Allen, Javon Ben. 53.42; 5. Lewis, Toby Rem. 54.21; 6. Davenport, Nick ES 55.51; 7. Resende, Henrique Sed. 56.06; 8. Thiessen, Trayce Rem. 56.78; 11. Zelmer, Brayden Sed. 57.97.

300-m. IH — 1. Entz, David BA 42.16; 2. Hammersmith, Alex HT 43.26; 3. Doerksen, Jace Inman 43.88; 4. Winter, Campbell Mar. 46.23; 5. Biel, Zac HT 46.81; 6. Clarke, Nolan HT 49.57; 8. Koslowsky, Jacob BA 53.43.

800-m. run — 1. Dutton, Max Ster. 2:03.75; 2. Peterson, Treyton ES 2:03.78; 3. Mercer, Colton Mar. 2:06.53; 4. Koontz, Zac BA 2:06.87; 5. Wiebe, Chase BA 2:07.37; 6. Samlund, Caleb Mdg. 2:08.08; 7. Degraffenreid, Pierce Sed. 2:11.24; 10. Stucky, Ryan Sed. 2:14.32.

200-m. dash — 1. Allen, Javon Ben. 23.50; 2. Manga, Philippe HT 23.55; 3. Kulas, Owen ES 23.83; 4. Anderson, Alan Ster. 24.19; 5. Drees, Keenan ES 24.38; 6. Miller, Isaac HT 24.51; 7. Vivanco, Kevin Mdg. 24.36; 9. Koehnke, Eric Sed. 24.65; 11. Hutton, Kolby Sed. 24.94; 12. Fitch, Gavin Sed. 25.25.

3,200-m. run — 1. Janzen, Drew BA 10:30.05; 2. Brown, Asher Rem. 10:35.48; 3. Martisko, Nicholas Inman 10:44.34; 4. Brady, Gavin ES 10:49.35; 5. Nord, Eli BA 11:01.69; 6. Tucker, Gavin BA 11:05.02; 7. Harris, Garrison Sed. 11:42.81; 9. Croxton, Colby Sed. 12:27.84.

4x400-m. relay — 1. Hutchinson-Trinity (Bridgewater, Hammersmith, Biel, Miller) 3:32.74; 2. Berean Academy (Dugger, Topham, Koontz, Busenitz) 3:37.21; 3. Remington (Fasnacht, Thiel, Lewis, Thiessen) 3:42.01; 4. Ell-Saline (Parks, Kramer, Davenport, Peterson) 3:42.06; 5. Moundridge (Diederich, Kaufman, Vivanco, Samlund) 3:44.10; 6. Inman (Doerksen, Mannebach, Patterson, Martisko) 3:45.04; 7. Sedgwick (Koehnke, Resende, Hutton, Stucky) 3:46.58.

Wheat State League

Championships

Friday

at Goessel

GIRLS

Team scores — Hope 113, Solomon 73, Herington 68, Elyria Christian 65, Goessel 60, Little River 57, White City 39, Centre 26, Peabody-Burns 24, Canton-Galva 13, Wakefield 11.

100-m. dash — 1. Peters, Olivia EC 13.42; 2. Anderson, Brekken EC 13.63; 3. Mcintyre, Kloie Her. 13.72; 4. Kugler, Kami Sol. 13.74; 5. Tiernan, Hayley Sol. 14.03; 6. Jacobson, Cami Hp. 14.05; 16. Boden, Alyssa Goe. 15.03; 20. Craig, Aubrey PB 16.81; 22. Johnson, Kaete PB 17.63; 23. Foth, Mady PB 18.39.

200-m. dash — 1. Zimmerman, Kaylie LR 28.24; 2. Webb, Kayla Sol. 28.35; 3. Adamyk, Claire EC 28.90; 4. Kugler, Kami Sol. 29.70; 5. Barney, Cailey Ctr. 29.97; 6. French, Isabelle Wak. 30.40; 10. Abbott, Aspen Goe. 31.38; 14. Boden, Alyssa Goe. 33.56; 16. Spencer, Sarah PB 33.98.

400-m. dash — 1. Peters, Olivia EC 1:04.35; 2. Meyer, Stephany Goe. 1:05.50; 3. McMillen, Raegan Sol. 1:07.50; 4. Schmucker, Elizabeth Goe. 1:09.82; 5. Bell, Alexa CG 1:11.18; 6. Shirack, Reaghan Sol. 1:11.74; 7. Flaming, Emily Goe. 1:11.81

800-m. run — 1. Barten, Jessyka Hp. 2:36.93; 2. Winter, Mya PB 2:49.57; 3. Becker, Madi Her. 2:52.41; 4. Bergkamp, Jaylie LR 2:54.46; 5. Sly, Kelci Hp. 2:55.19; 6. Starburg, Kilynn EC 2:55.77; 7. Unruh, Porclein Goe. 3:02.05; 8. Olson, Katelyn Goe. 3:07.45; 11. Foth, Mady PB 3:43.76.

1,600-m. run — 1. Barten, Jessyka Hp. 5:57.18; 2. Boden, Elyse Goe. 6:19.86; 3. Winter, Mya PB 6:21.06; 4. Spencer, Sarah PB 6:32.32; 5. Becker, Madi Her. 6:45.39; 6. Pieczynska, Daria WC 7:06.79.

3,200-m. run — 1. Barten, Jessyka Hp. 13:39.58; 2. Boden, Elyse Goe. 13:56.05; 3. Spencer, Sarah PB 14:13.44; 4. Becker, Madi Her. 15:48.76; 5. Miller, Edel Goe. 15:57.56.

100-m. HH — 1. Mcintyre, Kloie Her. 16.57; 2. Zimmerman, Kaylie LR 17.32; 3. Brockmeier, Amber Hp. 18.35; 4. Smith, Chloe Goe. 18.97; 5. Mellen, Laia WC 19.92; 6. Stilwell, Hannah WC 20.43.

300-m. LH — 1. Zimmerman, Kaylie LR 49.01-r; 2. Jacobson, Cami Hp. 52.62; 3. Mcintyre, Kloie Her. 52.66; 4. Tiernan, Hayley Sol. 53.43; 5. Swader, Dakota Her. 54.58; 6. Brockmeier, Amber Hp. 57.16;8. Smith, Chloe Goe. 59.97.

4x100-m. relay — Elyria Christian 53.62 (Anderson, Brekken; Peters, Olivia; Adamyk, Claire; Schott, Connie); 2. Solomon 53.76; 3. Hope 54.10 (Brockmeier, Amber; Brockmeier, Meghan; Brockmeier, Holly; Jacobson, Cami); 4. Centre 55.00 (Barney, Cailey; Espinoza, Alyssa; Deines, Carly; Espinoza, Samantha); 5. Little River 55.15 (Zimmerman, Kaylie; Konen, Morgan; Boughfman, Lily; Brillhart, Roylin); 6. Herington 55.49 (Diekmann, Grace; Coup, Makayla; Mcintyre, Kloie; Swader, Dakota); 8. Goessel 57.05 (Abbott, Aspen; Boden, Alyssa; Boese, Raechel; Schmucker, Elizabeth).

4x400-m. relay — Elyria Christian 4:29.08 (Schott, Connie; Anderson, Brekken; Adamyk, Claire; Peters, Olivia); 2. Solomon 4:37.00; 3. Goessel 4:43.18 (Abbott, Aspen; Flaming, Emily; Schmucker, Elizabeth; Unruh, Porclein); 4. Wakefield 4:44.23; 5. Little River 4:46.85 (Brillhart, Roylin; Bergkamp, Jaylie; Hudson, Abbie; Boughfman, Lily); 6. Hope 4:55.89 (Brockmeier, Meghan; Jacobson, Cami; Riedy, Hannah; Sly, Kelci).

4x800-m. relay — Hope 11:31.21 (Barten, Jessyka; Linder, Erica; Riedy, Hannah; Sly, Kelci); 2. Elyria Christian 11:40.09 (Koehn, Ashley; Koehn, Megan; Ediger, Emma; Clark, Olivia); 3. Goessel 12:44.56 (Flaming, Emily; Herrel, Bethany; Unruh, Porclein; Zogleman, Rachael); 4. Herington 13:50.77 (Becker, Madi; Diekmann, Emilee; Roe, Emilie; Mortensen, Megan); 5. Wakefield 14:07.47.

High jump — 1. Webb, Kayla Sol. 5-3; 2. Clark, Elsie Goe. 5-0; 3. Moddelmog, Tia CG 4-10; 4. Brockmeier, Meghan Hp. 4-8; 5. Froese, Hannah EC 4-8; 6. Stilwell, Hannah WC 4-8.

Pole vault — 1. Brockmeier, Amber Hp. 7-8; 2. Diekmann, Grace Her. 7-0; 3. Schmucker, Elizabeth Goe. 6-0.

Long jump — 1. Brockmeier, Meghan Hp. 15-1; 2. Schneider, Payten Her. 14-11 3/4; 3. Deines, Carly Ctr. 14-3; 4. Espinoza, Samantha Ctr. 13-11; 5. Barney, Cailey Ctr. 13-11; 6. Coup, Makayla Her. 13-8;10. Zogleman, Rachael Goe. 12-0 1/4

Triple jump — 1. Hudson, Abbie LR 32-10 1/2; 2. Espinoza, Alyssa Ctr. 32-0 1/2; 3. Boughfman, Lily LR 31-7 3/4; 4. Schneider, Payten Her. 31-5 1/2; 5. Jahnke, Faith Sol. 31-1; 6. Coup, Makayla Her. 30-7; 7. Winter, Mya PB 29-1; 9. Herrel, Bethany Goe. 28-2; 11. Zogleman, Rachael Goe. 27-7; 14. Miller, Edel Goe. 25-4 1/2.

Shot put — 1. Lee, Jada WC 36-4; 2. Brockmeier, Holly Hp. 36-1 1/4; 3. Thompson, Emily Sol. 33-1 1/2; 4. Pollman, Ashley Wak. 32-8 3/4; 5. Roe, Carrie Her. 32-8 1/4; 6. Doughman, Braylee CG 32-2;8. McCombs, Lyna Goe. 27-5; 11. Craig, Aubrey PB 24-8 1/4; 16. Johnson, Kaete PB 19-9 3/4.

Discus — 1. Lee, Jada WC 116-10-r; 2. Robertson, Dara Sol. 98-11; 3. Brockmeier, Holly Hp. 96-7; 4. Doughman, Braylee CG 91-6; 5. Thompson, Emily Sol. 84-7; 6. Alt, Emma Her. 81-3;9. Craig, Aubrey PB 70-6; 11. McCombs, Lyna Goe. 64-8; 12. Boese, Raechel Goe. 63-3; 14. Johnson, Kaete PB 61-5; 15. Foth, Mady PB 60-7.

Javelin — 1. Brockmeier, Holly Hp. 125-4; 2. Campuzano, Lauren WC 114-4; 3. Sanford, Jordyn WC 104-10; 4. Boughfman, Lily LR 92-11; 5. Roe, Emilie Her. 89-11; 6. Konen, Morgan LR 89-9;14. Guerroro, Megan Goe. 67-8; 22. McCombs, Lyna Goe. 58-8; 24. Foth, Mady PB 53-6.

BOYS

Team scores — Solomon 107, Canton-Galva 86, Goessel 77, Elyria Christian 55, Centre 54, Little River 46, Wakefield 45, Herington 24, White City 22, Peabody-Burns 20, Hope 15.

100-m. dash — 1. Espinoza, Xavier Ctr. 11.52; 2. Dougherty, Matt LR 11.70; 3. Struber, Tyson CG 11.74; 4. Krause, Logan Sol. 11.95; 5. Herbal, Alex Sol. 11.97; 6. Basvic, Eli Sol. 12.23; 9. Bertozzi, Chicco Goe. 12.12; 11. Page, Thomas PB 12.26; 19. Funk, Kale Goe. 12.86; 22. Zogleman, Zach Goe. 13.04; 30. Wedd, Tristan PB 13.97.

200-m. dash — 1. Struber, Tyson CG 23.93; 2. Krause, Logan Sol. 23.98; 3. Allen, Cross EC 24.58; 4. Dougherty, Matt LR 24.61; 5. Bertozzi, Chicco Goe. 24.93; 6. Herbal, Alex Sol. 25.33; 10. Page, Thomas PB 25.44; 16. Smith, Thomas PB 27.18; 24. Andres, Gavin PB 35.24.

400-m. dash — 1. Espinoza, Xavier Ctr. 53.98; 2. Larosa, Conner Her. 54.60; 3. Herbal, Alex Sol. 54.66; 4. Hobson, Josef EC 54.67; 5. Jackson, Kevin Wak. 57.25; 6. Farris, Nevante Sol. 58.26;14. Partridge, Jake PB 1:07.18; 15. Wedd, Tanner PB 1:07.24; 18. Talkington, Jasper PB 1:12.22; 19. Englestad, Dominic Goe. 1:12.80; 20. Gagnon, Dustyn Goe. 1:17.15.

800-m. run — 1. Schmidt, Jerah Goe. 2:11.15; 2. Lance, Hayden CG 2:19.47; 3. Jacobson, Chance Hp. 2:20.53; 4. Koehn, Conner CG 2:21.76; 5. Svoboda, Aidan Ctr. 2:24.53; 6. Zogleman, Nate Goe. 2:29.49;7. Olson, Ben Goe. 2:39.11; 10. Wedd, Tanner PB 2:55.23.

1,600-m. run — 1. Schmidt, Jerah Goe. 4:53.07-r; 2. Darrah, Christian CG 4:53.34; 3. Murray, Dalton Wak. 5:00.23; 4. Jacobson, Chance Hp. 5:01.67; 5. Zogleman, Nate Goe. 5:16.93; 6. Beck, Josh EC 5:18.89;9. Schrag, Timothy Goe. 5:42.52; 10. Talkington, Jasper PB 6:16.07.

3,200-m. run — 1. Becker, Morgan CG 10:52.41; 2. Darrah, Christian CG 10:52.91; 3. Murray, Dalton Wak. 10:55.73; 4. Ballesta, Miguel Goe. 12:15.68; 5. Stuchlik, Tanner Ctr. 12:24.57; 6. Duerksen, Dawson Goe. 12:38.95; 8. Sawyer, David Goe. 12:58.73; 9. Talkington, Jasper PB 13:37.02.

110-m. HH — 1. Schneider, Gage EC 18.39; 2. Scott, Taven PB 19.42; 3. Marfise, Tyler Sol. 21.03; 4. Riley, Dylan Goe. 22.55 4

300-m. IH — 1. Marfise, Tyler Sol. 46.80; 2. Colgin, Kinser CG 47.18; 3. Schneider, Gage EC 47.42; 4. Smith, Thomas PB 48.01; 5. Wiens, Luke Goe. 48.89; 6. Scott, Taven PB 49.85.

4x100-m. relay — Elyria Christian 46.08 (Stone, Jackson; Hobson, Josef; Huxman, Tyler; Froese, Caleb); 2. Canton-Galva 46.64; 3. Solomon 46.84; 4. Little River 47.65 (Rains, Bronson; Rolfs, Trey; Young, Cade; Braden, Josh); 5. Goessel 47.68 (Funk, Kale; Wiens, Luke; Zogleman, Zach; Bertozzi, Chicco); 6. Wakefield 49.51;8. Peabody-Burns 51.76 (Partridge, Jake; Wedd, Tristan; Wedd, Tanner; Page, Thomas).

4x400-m. relay — Elyria Christian 3:45.14 (Hobson, Josef; Froese, Caleb; Unruh, Ben; Stone, Jackson); 2. Solomon 3:52.04; 3. Little River 3:55.73 (Rains, Bronson; Loder, Jake; Rolfs, Trey; Young, Cade); 4. Goessel 3:58.04 (Schmidt, Jerah; Schrag, Jacob; Wiens, Luke; Zogleman, Zach); 5. Wakefield 4:11.13; 6. Peabody-Burns 4:14.71 (Smith, Thomas; Partridge, Jake; Wedd, Tristan; Page, Thomas).

4x800-m. relay — Goessel 10:04.04 (Sawyer, David; Schrag, Jacob; Olson, Ben; Schrag, Timothy); 2. White City 10:07.63; 3. Solomon 10:22.37; 4. Little River 10:54.95 (Bower, Gunner; Farmer, Carson; Loder, Jake; Zeller, Zeke); 5. Wakefield 11:14.98.

High jump — 1. Acosta, Caden Sol. 5-8; 2. Schneider, Gage EC 5-6; 3. Jackson, Kevin Wak. 5-6; 4. Berko, Tomas Hp. 5-4; 4. Ballesta, Miguel Goe. 5-4; 6. Kratzer, Zane LR 5-4.

Pole vault — 1. Murray, Dalton Wak. 9-8; 2. White, Kaleb Wak. 8-0; 3. Wolters, Jan Goe. 7-6; 4. Duerksen, Dawson Goe. 7-6.

Long jump — 1. Espinoza, Xavier Ctr. 18-9 1/2; 2. Bradbury, Jerry CG 18-3 1/2; 3. Partridge, Jake PB 18-2 1/4; 4. Ansell, Kevin Her. 17-11 3/4; 5. Funk, Kale Goe. 17-7 3/4; 6. Larosa, Conner Her. 17-6 1/2; 7. Stucky, Zach EC 17-4 1/2; 10. Zogleman, Nate Goe. 16-4; 13. Wedd, Tristan PB 14-6 1/2; 16. Talkington, Jasper PB 11-11.

Triple jump — 1. Rains, Bronson LR 42-11 1/2; 2. Colgin, Kinser CG 39-11 3/4; 3. Rolfs, Trey LR 37-9 1/4; 4. Ballesta, Miguel Goe. 37-3 1/2; 5. Schrag, Jacob Goe. 34-11; 6. Jackson, Corbyn Her. 34-6 1/2.

Shot put — 1. Fowles, Jobe Sol. 47-2 1/2; 2. Fiske, Cobey Sol. 43-5 1/2; 3. Campuzano, Cameron WC 41-11; 4. Riffel, Jensen Ctr. 41-4 1/2; 5. Goering, Wyatt LR 38-7 1/2; 6. Baldwin, Trey LR 37-6; 16. Wedd, Tanner PB 23-10; 17. Andres, Gavin PB 21-8 1/2.

Discus — 1. Fowles, Jobe Sol. 144-9-r; 2. Campuzano, Cameron WC 134-10; 3. Riffel, Jensen Ctr. 129-5; 4. Anschutz, Lucas Her. 121-1; 5. Fiske, Cobey Sol. 120-7; 6. Krueger, Jack Wak. 116-5; 15. Riley, Dylan Goe. 80-2; 20. Andres, Gavin PB 52-5; Javelin — 1. Riffel, Jensen Ctr. 146-1; 2. Fowles, Jobe Sol. 135-0; 3. Kickhaefer, Cord Her. 130-9; 4. Riley, Dylan Goe. 119-2; 5. Berko, Tomas Hp. 115-0; 6. Uken, Trevor Wak. 111-6.