GOLF

Wedgewood Senior

Tournament

9-hole, 2-man

alternate shot

1. DeWayne Morgan, Daryl Cloud 35.

2. Dick Morrison, Jim Loflin 36.

3. Bob Wilson, Ron Black 36.

4. Milt Fowler, Sam Griffin 37.

5. Paul Flores, Jim Linsner 37.

Next scramble is 1 p.m. Thursday.

VOLLEYBALL

Central Kansas

League

Final standings

;league;overall

;w-l;w-l

Pratt;8–1;29–7

Hesston;8–1;32–10

Nickerson;8–1;30–11

Halstead;6–3;30–9

Lyons;4–5;20–17

Hoisington;4–5;16–27

Hillsboro;4–5;12–22

Smoky Val.;2–7;15–23

Haven;1–8;7–26

Larned;0–9;2–33

All-WSL

volleyball

Below is the All-Wheat State League volleyball team as selected by the league coaches:

First Team

Savanna Wuest, Goessel, sr.

Hannah Riedy, Rural Vista, jr.

Kayla Webb, Solomon, sr.

Lily Boughfman, Little River, fr.

Holly Brockmeier, Rural Vista, jr.

Carrie Roe, Herington, so.

Audessi Unruh, Goessel, sr.

Payten Schneider, Herington, sr.

Lauren Campuzano, Rural Vista, sr.

Tia Moddlemog, Canton Galva, jr.

Abbie Hudson, Little River, jr.

Kaysha Unruh, Canton Galva, sr.

Honorable Mention

McKenzie Shippy, Herington, sr.

Stephany Meyer, Goessel, sr.

Brekken Anderson, Elyria Christian, sr.

Morgan Konen, Little River, jr.

Alyssa Espinoza, Centre, so.

Cierra Nolte, Goessel, sr.

Coach of the Year — Adam Sobba, Rural Vista

All-HOAL

volleyball

Below is the All-Heart of America League volleyball team as selected by the HOAL coaches:

First Team

Grace Thompson, Sedgwick, jr.

Kaela Helms, Moundridge, sr.

Paige Dechant, Hutchinson Trinity, sr.

Kami Matson, Sedgwick, so.

Ellen Durst, Moundridge, sr.

Trista Watson, Bennington, fr.

Second Team

Rebecca Hammersmith, Hutchinson Trinity, so.

Dantile Raney, Inman, so.

Chloe Burkholder, Marion, jr.

Morgan Thunberg, Remington, sr.

Macy DeWitt, Inman, sr.

Keira Seibrant, Moundridge, sr.

Honorable Mention

Rachel Harman, Inman, jr.

Maddy Strecker, Hutchinson Trinity, jr.

Meg Friday, Hutchinson Trinity, jr.

Katie Neal, Hutchinson Trinity, sr.

Jasey Downing, Bennington, so.

Jayden May, Marion, fr.

Avery Feil, Bennington, jr.

Aubrey Anderson, Sterling, so.

Caitlin Crisp, Remington, sr.

Tori Shults, Marion, sr.

Kate Eichelberger, Moundridge, fr.

Emma Larson, Ell-Saline, jr.

Taylinn Lacey, Sedgwick, so.

Hadyn Anderson, Sedgwick, jr.

Patsy Zerger, Sedgwick, jr.

Alexa Scarlett, Sedgwick, fr.

KVA all-state

tourney teams

Below is the Kansas Volleyball Association All-State Tournament Teams:

Class 6A

Carly Bachelor, 6-0, OH, sr., Washburn Rural

Lily Becker, 5-5, L, jr., Olathe Northwest

Kayley Cassaday, 5-11, OH, sr., Blue Valley North

Evelyn Diedrich, 5-7, OH, jr., Blue Valley

Shelby Ebert, 5-9, OH, sr., Washburn Rural

Kennedy Feuerborn, 6-3, S, sr., Blue Valley North

Lindsay Lahr, 6-2, MB, jr., Blue Valley

Lauren Maceli, 5-6, L, sr., Lawrence

Kaiti Parks, 6-2, MB, jr., Olathe Northwest

Kendra Wait, 5-10, S, so., Gardner-Edgerton

Sammy Williams, 5-10, MB, sr., Lawrence

Laura Willoughby, 5-8, S, sr., Lawrence

Class 5A

Allyson Barnhart, 6-3, MB, sr., DeSoto

Caroline Bien, 5-11, RS-DS, so., St. Thomas Aquinas

Ellie Bolton, 5-6, L, jr., St. James Academy

Riley Daugherty, 5-10, OH, so., Bishop Carroll

Rachel Fairbanks, 6-0, MB, sr., Lansing

Loren Hinkle, 5-10, S, sr., DeSoto

Audrey Klemp, 6-2, OH, sr., St. James Academy

Ella Larkin, 5-9, S-OH, so., Bishop Carroll

Morgan Miller, 5-6, S, sr., St. James Academy

Asha Regier, 5-8, OH, so., NEWTON

Karli Schmidt, 6-0, OH, jr., Lansing

Caroline Zabroske, 5-11, MB, jr., St. Thomas Aquinas

Class 4A

Austin Broadie, 6-1, OH-DS, so., Wichita Trinity Academy

Morgan Bruna, 5-8, M-OH, jr., Andale

Anna Dixon, 6-3, OH, sr., Louisburg

Katrina Davis, 5-10, S-Opp, so., Bishop Miege

Katelyn Fairchild, 5-9, OH, so., Andale

Sydney Hilmer, 5-8, OH-RS, jr., Hayden

Brooklyn Hunter, 6-0, S-OPP, sr., Hayden

Remi Moeller, 5-8, S-Opp, sr., Bishop Miege

Carleigh Pritchard, 6-0, MB, so., Louisburg

Serena Sparks, 5-3, L, sr., Bishop Miege

Gracie VanDriel, 6-0, MB, sr., Rose Hill

Payton Verhulst, 6-1, OH, so., Bishop Miege

Class 3A

Alli Blaufuss, 6-0, OH, sr., Burlington

Clara Caralt, 5-1, L, jr., Silver Lake

Lexi Cobb, 5-8, S-OH, jr., Silver Lake

Kassi Coons, 5-10, MB, sr., Burlington

Jacy Dalinghaus, 5-9, OH, sr., Nemaha Central

Ashlynn Doebele, 5-8, OH-S, sr., Burlington

Talby Duerksen, 5-11, OH, jr., HESSTON

Daryn Lamprecht, 5-7, OH, jr., Silver Lake

Ashley Larkin, 6-0, OH, sr., Nemaha Central

Shea Larson, 6-0, OH, jr., Beloit

Rylie Schilling, 6-1, MB, sr., HESSTON

Breezy Schroeder, 5-6, L, sr., Beloit

Class 2A

Laurel Barber, 5-5, OH, jr., Wabaunsee

Natasha Dooley, 5-11, OH, jr., Garden Plain

Bree Frieling, 5-9, OH-S, jr., Smith Center

Kennedy Horacek, 5-0, L, jr., Garden Plain

Gracen Hutchinson, 5-8, OH, sr., Smith Center

Cali Keith, 5-7, OH, sr., Meade

Alyssa Lohmeyer, 5-10, MB, sr., Wabaunsee

Addi Pelham, 6-1, OH, so., Maranatha Christian

Nikole Puetz, 5-4, S, sr., Garden Plain

Tallon Rentschler, 6-0, MB, fr., Smith Center

Cecelia Stockard, 5-5, S, sr., St. Mary’s-Colgan

Kenzie Venneman, 5-9, MB, sr., St. Mary’s-Colgan

Class 1A

Gracie Bates, 5-9, OH, sr., Spearville

Kennedy Becker, 5-10, OH, jr., Centralia

Avery Deters, 5-5, L, fr., Centralia

Ellen Durst, 5-5, S, sr., MOUNDRIDGE

Kara Eilert, 5-11, MB, sr., St. John's-Tipton Catholic

Ehlaina Hartman, 5-10, RS, jr., Spearville

Kiela Helms, 5-4, L, sr., MOUNDRIDGE

Alyssa Heskamp, 5-5, L, so., Spearville

Taige Kliesen, 5-8, OH, jr., Spearville

Maegan Koch, 5-11, OH, sr., Centralia

Madison Lueger, 5-11, OH, sr., Centralia

Karly McDonald, 5-7, OH, sr., Olpe