Class 6A

East — Gardner-Edgerton, Kansas City J.C. Harmon, Kansas City Wyandotte, Olathe East, Olathe North, Olathe Northwest, Olathe South, Blue Valley, Blue Valley North, Blue Valley Northwest, Blue Valley West, Shawnee Mission East, Shawnee Mission North, Shawnee Mission Northwest, Shawnee Mission South, Shawnee Mission West.

West — Derby, Dodge City, Garden City, Campus, Hutchinson, Junction City, Lawrence, Lawrence Free State, Manhattan, Topeka, Washburn Rural, Wichita East, Wichita North, Wichita South, Wichita Southeast, Wichita West.

Class 5A

East — De Soto, Kansas City F.L. Schlagle, Kansas City Sumner Academy, Kansas City Turner, Kansas City Washington, Lansing, Leavenworth, St. James Academy, Olathe West, Blue Valley Southwest, St. Thomas Aquinas, Mill Valley, Shawnee Heights, Topeka Highland Park, Topeka Seaman, Topeka West.

West — Andover, Emporia, Goddard Eisenhower, Great Bend, Hays, Liberal, Maize, Maize South, NEWTON, Salina Central, Salina South, Valley Center, Bishop Carroll, Wichita Heights, Kapaun-Mt. Carmel, Wichita Northwest

Class 4A

East — Altamont Labette County, Atchison, Baldwin, Basehor-Linwood, Bonner Springs, Chanute, Eudora, Fort Scott, Kansas City Piper, Louisburg, Ottawa, Paola, Pittsburg, Bishop Miege, Spring Hill, Tonganoxie.

West — Abilene, Andover Central, Arkansas City, Augusta, Buhler, Coffeyville Field Kinley, El Dorado, Goddard, Independence, McPherson, Mulvane, Rose Hill, Towanda-Circle, Ulysses, Wellington, Winfield.

Class 3A

District 1 — Baxter Springs, Caney Valley, Columbus, Frontenac, Galena, Parsons.

District 2 — Burlington, Anderson County, Girard, Iola, Prairie View, Osawatomie.

District 3 — Kansas City Bishop Ward, Meriden Jefferson West, Perry-LeCompton, Santa Fe Trail, Topeka Hayden, Wellsville.

District 4 — Hiawatha, Holton, Hoyt Royal Valley, Marysville, Sabetha, Wamego.

District 5 — Chapman, Clay Center, HALSTEAD, HESSTON, Smoky Valley, Rock Creek.

District 6 — Andale, Cheney, Clearwater, Haven, Wichita Collegiate, Wichita Trinity Academy.

District 7 — Holcomb, Hugoton, Kingman-Cunningham, Larned, Nickerson, Pratt.

District 8 — Beloit, Colby, Concordia, Goodland, Russell, Scott City.

Class 2A

District 1 — Arma Northeast, Cherokee Southeast, Erie, Humboldt, Mound City Jayhawk Linn, Riverton.

District 2 — McLouth, Osage City, Oskaloosa, Pomona West Franklin, Richmond Central Heights, Silver Lake.

District 3 — Atchison Maur Hill Mt. Academy, Easton Pleasant Ridge, Effingham Atchison County, Horton, Nemaha Central, Wathena Riverside.

District 4 — Council Grove, Mission Valley, Southeast of Saline, Rossville, Riley County, St. Marys.

District 5 — Belle Plain, Cherryvale, Douglass, Eureka, Fredonia, Neodesha

District 6 — Chaparral, Conway Springs, Hutchinson Trinity, Garden Plain, REMINGTON, Wichita Independent.

District 7 — Cimarron, Ellinwood, Southwestern Heights, Lakin, Lyons, Sterling.

District 8 — Ellsworth, Hays Thomas More Prep-Marian, Hoisington, Minneapolis, Norton, Phillipsburg.

Class 1A

District 1 — Pittsburg St. Mary’s-Colgan, Pleasanton, Uniontown, Yates Center.

District 2 — Hillsboro, Leon Bluestem, Marion, Olpe.

District 3 — Jackson Heights, Lyndon, Troy, Winchester Jefferson County North.

District 4 — Allen Northern Heights, Blue Rapids Valley Heights, Centralia, Wabaunsee.

District 5 — Republic County, Ell-Saline, Salina Sacred Heart, Smith Center.

District 6 — Ellis, La Crosse, Oakley, Plainville.

District 7 — Inman, Meade, SEDGWICK, Sublette.

District 8 — Elkhart, Johnson Stanton County, Syracuse.

Class 8-Man, Division I

District 1 — Central of Burden, Cedar Vale-Dexter, West Elk, Oswego, Flinthills, Sedan.

District 2 — Attica-Argonia, Caldwell, South Central, Medicine Lodge, Oxford, Udall.

District 3 — Burlingame, Chase County, Lebo, Madison-Hamilton, Maranatha Christian Academy, Valley Falls.

District 4 — Bennington, Canton-Galva, GOESSEL, Herington, PEABODY-BURNS, Solomon.

District 5 — Central Plains, Little River, Macksville, MOUNDRIDGE, Pratt Skyline, St. John-Hudson.

District 6 — Kiowa County, Hodgeman County, Kinsley, South Gray, Ness City, Spearville.

District 7 — Clifton-Clyde, Hill City, Lincoln, Stockton, Victoria, Washington County.

District 8 — Rawlins County, Hoxie, Wichita County, DeCatur Community, St. Francis, Trego Community.

Class 8 Man, Division II

District 1 — Altoona-Midway, Chetopa, Colony-Crest, Southern Coffey County, Marmaton Valley, St. Paul.

District 2 — Hartford, Centre, Marais Des Cygnes Valley, Rural Vista, Wakefield, Waverly.

District 3 — Axtell, Frankfort, Hanover, Doniphan West, Onaga, Randolph Blue Valley, Wetmore.

District 4 — Beloit St. John’s-Tipton Catholic, Downs Lakeside, Linn, Rock Hills, Pike Valley, Southern Cloud, Tescott.

District 5 — Northern Valley, Thunder Ridge, Logan-Palco, Osborne, Sylvan Unified, Wilson.

District 6 — Dighton, Wheatland-Grinnel, Quinter, Wallace County, Greeley County, Triplains-Brewster

District 7 — BURRTON, Hutchinson Central Christian, South Barber, Fairfield, Norwich, Pretty Prairie, South Haven.

District 8 — Bucklin, Chase, Ingalls, Minneola, Otis-Bison, Satanta, Stafford.