Thursday, Hesston GC

Swather Special

Thursday

Hesston GC

Classs 3-2-1A

GIRLS

Team scores — Douglass 10-11-12, Berean Academy 10-11-14, Beloit 10-12, Ellsworth 12, Kiowa County 17, Sedgwick 26, SE of Saline 28-16 17 18 20 21 27, Halstead 28-18 23 32 36 44, Larned 30-16, Salina Sacred Heart 30-22, Hutch Trinity 31, Central Plains 32, Cheney 35, Sterling 41, Goessel 44-25, Minneapolis 44-open, Meade 48, Sunrise Christian Academy 60, Canton-Galva 61, Udall 66, Hoisington 67, Lyons 69, Tescott 77, Bennington 94, Inman 95, Burden Central 102.

Freshman — 1. Kendall Coombes, Douglass 21:36.3; 2. Hannah Redetzke, Central Plains 23:06.3; 3. Emma Vogel, Hutch Trinity 23:13.3; 4. Cameron Erickson, Kiowa County 23:39.2; 5. Miranda Wiebe, Berean Academy 24:15.1; 6. Monica Short, Central Plains 24:24.2; 7. Parker Schroeder, Sedgwick 24:37.7; 8. Madison Bergkamp, Meade 24:49.5; 9. Emmaly Winship, SE of Saline 25:02.0; 10. Chelsy Most, Ellsworth 25:11.8; 11. Brittany Wiebe, Berean Academy 25:53.7; 12. Tessa Martin, Douglass 25:54.1; 13. Camryn McGinn, Sedgwick 25:56.0; 14. Mia Krebs, Berean Academy 26:28.8; 15. Cassandra Rust, Goessel 26:32.2; 16. Makenna Roths, SE of Saline 26:33.8; 17. Bree Isaacson, SE of Saline 26:33.9; 18. Kirsten Heimer, SE of Saline 26:45.9; 19. Evy Mendez, Salina Sacred Heart 26:52.5; 20. Risa Boeken, Sterling 26:55.1; 21. Leah Silsby, Canton-Galva 27:30.9; 22. Camile Mead, Lyons 27:36.9; 23. Katelyn Drake, Halstead 28:04.8; 24. Kaylan Blackwood, Central Plains 28:12.9; 25. Alaijah Stokes, Larned 28:18.2; 26. Macy Brownlee, Sterling 28:34.3; 27. Erin Henry, Sunrise Christian Academy 28:50.7; 28. Alley Ross, Meade 28:52.4; 29. Neviah Impson, Goessel 28:55.1; 30. Alexis Wheeler, Tescott 29:22.1; 31. Jennah Jeffrey, Central Plains 29:55.3; 32. Prairie Robbins, Tescott 30:48.4; 33. Dawsone Svaty, Ellsworth 31:10.9; 34. Lydia Mai, Ellsworth 31:49.8; 35. Aubrey Laird, Sunrise Christian Academy 32:39.8; 36. Lexi Lane, Burrton 32:47.5; 37. Chloe Harmon, Bennington 33:14.4; 38. Chloe Probasco, Minneapolis 33:35.4; 39. Amanda Noller, Beloit 33:40.8; 40. Alysha Stevens, Burden Central 37:05.9; 41. Maggie Hays, Lyons 38:20.2; 42. Courtney Meador, Canton-Galva 39:45.4; 43. Sarah Kendall, Canton-Galva 41:50.9.

Sophomore — 1. Hannah Burks, Beloit 20:45.2; 2. Mollie Reno, Cheney 21:45.6; 3. Hayley Burks, Beloit 22:01.9; 4. Brooke Wiebe, Berean Academy 22:13.5; 5. Hannah Ferguson, Hesston 23:29.0; 6. Nicole Wiese, Beloit 23:34.8; 7. Cierra Nord, Larned 23:37.2; 8. Makenzie Stroede, Ellsworth 23:53.8; 9. Sierra Garcia, Hutch Trinity 24:10.7; 10. Makayla Leiker, Larned 24:59.1; 11. Elexis Bates, Udall 25:06.2; 12. Corbyn Carr, Meade 25:10.8; 13. Mikey Storey, Sedgwick 25:11.6; 14. Kira Bolticoff, Sunrise Christian Academy 25:14.8; 15. Ashtyn Matzek, Berean Academy 25:14.8; 16. Elyse Boden, Goessel 25:22.0; 17. Emma Rogers, Sedgwick 25:31.6; 18. Mena Blanding, Ellsworth 25:33.9; 19. Kaitlyn Lumbert, Sunrise Christian Academy 25:34.0; 20. Madeline Blake, SE of Saline 25:44.7; 21. Aisjha Miles, Inman 25:45.6; 22. Grace Martin, Salina Sacred Heart 25:45.8; 23. Aubrey Ferris, Cheney 26:01.3; 24. Ryleigh Clifton, Hutch Trinity 26:37.3; 25. Porclein Unruh, Goessel 26:42.4; 26. Madeline Hervey, Burden Central 27:02.5; 27. Jocelyn Pembleton, SE of Saline 27:21.9; 28. Audrey Smith, Salina Sacred Heart 27:22.9; 29. Alyssa Mosqueda, Udall 27:41.3; 30. Paige Kelly, Hoisington 28:05.0; 31. Brenna Pruitt, Ellsworth 28:09.2; 32. Leah Feldman, SE of Saline 28:33.3; 33. Sabrina Veith, Cheney 28:33.3; 34. Hannah Schrock, Hutch Trinity 28:37.9; 35. Chloe Casper, Udall 28:41.7; 36. Carmen Jones, Hoisington 28:46.6; 37. Tia Cole, Inman 28:58.1; 38. Madison Lawson, SE of Saline 29:14.8; 39. Abby Vetter, Beloit 29:22.3; 40. Katelyn Olson, Goessel 29:29.9; 41. Maleiha Sheridan, Ellsworth 29:49.3; 42. Micaiah Davis, Hutch Trinity 29:51.6; 43. Abby Palacioz, Hutch Trinity 29:59.3; 44. Holli Black, Halstead 31:41.2; 45. Alex Keim, SE of Saline 32:02.3; 46. Alyssa Maya, Salina Sacred Heart 32:43.8; 47. Jeannie George, Bennington 33:12.2; 48. Laney Clark, Beloit 33:21.3; 49. Bethany Grimmitt, Marion 33:26.1; 50. Kristin Martin, Bennington 33:36.0; 51. Anya Pohl, SE of Saline 35:55.3.

Junior — 1. Erin Topham, Berean Academy 20:21.6; 2. Caroline Giles, Minneapolis 21:46.6; 3. Lydia Johnson, Halstead 23:16.1; 4. Jessi Kindscher, Hoisington 23:22.1; 5. Hailey Shaffer, Kiowa County 23:25.8; 6. Kate Brull, Salina Sacred Heart 23:45.8; 7. Debi Schmidt, Sterling 23:51.6; 8. Regan Rhodes, Kiowa County 23:55.0; 9. Kaia Siebert, Halstead 24:00.9; 10. Blaire Hoeme, Cheney 24:14.7; 11. Darby McGuire, Douglass 24:15.5; 12. Kalista Hubert, Beloit 24:16.7; 13. Brooke Butler, Larned 24:19.7; 14. Khylie Mihm, Beloit 24:19.9; 15. Autumn Vowinckel, Beloit 24:35.9; 16. Ivory Muldrow, Larned 25:25.6; 17. Hannah Reynolds, Douglass 25:40.5; 18. Casey Erickson, Kiowa County 25:50.8; 19. Morgan Hammersmith, Hutch Trinity 25:52.1; 20. Olivia Shank, Hutch Trinity 26:09.1; 21. Nikki Clark, Sterling 26:33.4; 22. Jordan Galliher, Hutch Trinity 26:57.2; 23. Kelssey Jorgensen, Tescott 27:02.1; 24. Sarah Evans, Tescott 27:11.9; 25. Devon Cokeley, Douglass 27:31.9; 26. Blaise Spangler, Beloit 27:47.8; 27. Emma Easter, Beloit 27:52.9; 28. Whitney Nightingale, Canton-Galva 28:18.5; 29. Edel Miller, Goessel 28:23.8; 30. Diane Fink, Hutch Trinity 28:43.0; 31. Emma Henry, Sunrise Christian Academy 29:13.2; 32. Jeneeth Martinez, Lyons 29:20.2; 33. Liam Belsu, Hoisington 30:04.1; 34. Elisa Ortiz, Marion 30:13.3; 35. Jenna McCartney, Salina Sacred Heart 30:59.4; 36. Breanna Williams, Burden Central 31:20.5; 37. Jillian Millhouse, Sterling 31:27.2; 38. Lexie Harms, Berean Academy 31:54.7; 39. Tiffany Keller, Ellsworth 32:05.9; 40. Laniese Penner, Berean Academy 32:10.5; 41. Breanna Bohannon, Douglass 33:53.4; 42. Megan Schroeder, Hoisington 35:00.2; 43. Taylor Holecek, Ellsworth 37:24.9; 44. Katelyn Wilkerson, Meade 38:24.5.

Senior — 1. Maggie Allen, Ellsworth 22:09.5; 2. Taylor Gilpin, Douglass 22:26.8; 3. Paige Talbott, Ellsworth 22:28.3; 4. Lauren Gragg, Minneapolis 22:51.6; 5. Jordan Gilliland, Salina Sacred Heart 22:54.9; 6. Mallory Croxton, Sedgwick 22:58.6; 7. Kryslyn Henderson, Douglass 23:02.9; 8. Emma Fear, SE of Saline 23:23.9; 9. Abby Weber, Hesston 24:01.2; 10. Samantha Swearingen, Bennington 24:08.6; 11. Laura Peterson, SE of Saline 24:21.4; 12. Maddie Snow, Canton-Galva 24:33.1; 13. Julia Nightengale, Goessel 24:37.2; 14. Alley Rowland, Sterling 25:10.7; 15. Julianne Snyder, Lyons 25:24.5; 16. Austyn White, Halstead 25:36.0; 17. Riann Pruitt, Ellsworth 25:47.2; 18. Cailleen Walters, Halstead 25:47.3; 19. Tessa Yackley, Hutch Trinity 25:48.9; 20. Belle Finney, Beloit 25:51.8; 21. Jordan Fritz, SE of Saline 26:09.1; 22. Abby Adelhardt, Hutch Trinity 26:11.9; 23. Madi Moore, Kiowa County 26:36.5; 24. Celeste Storey, Sedgwick 26:39.2; 25. Ashton McGinn, Sedgwick 26:47.0; 26. Isabelle Schoech, Udall 27:15.0; 27. Jackie Torres, Kiowa County 27:38.2; 28. Maddy Meier, Goessel 28:01.6; 29. Alessia Cokeley, Douglass 28:21.5; 30. Delaney Lorenz, Cheney 28:41.3; 31. Samantha Simoneau, Burrton 28:53.4; 32. Kayla Newman, Halstead 29:44.7; 33. Taton Bennett, Cheney 29:54.4; 34. Payton Bergkamp, Salina Sacred Heart 30:10.6; 35. Francesca Malaguti, Hoisington 30:35.6; 36. Courtney Grider, Halstead 32:20.2; 37. Anran Mar, Inman 35:16.1; 38. Briana Kennedy, Ellsworth 38:05.1.

BOYS

Team scores — Halstead 18, Hutch Trinity 42, SE of Saline 43, Cheney 49, Hesston 64, Ellsworth 65, Beloit 70, Larned 81-26, Minneapolis 81-30, Douglass 83, Meade 85, Sterling 108, Berean Academy 113, Hoisington 121, Udall 129, Goessel 135-43, Burden Central 135-54, Inman 137, Sedgwick 162, Salina Sacred Heart 183, Lyons 188, Tescott 204.

Freshman — 1. Trey Topham, Berean Academy 18:24.4; 2. Johnny Yang, Hesston 18:26.9; 3. Luke Gleason, SE of Saline 18:27.9; 4. Hayden Davis, Halstead 19:32.1; 5. Braydon Lothman, Larned 19:38.8; 6. Ethan Albers, Cheney 19:39.9; 7. Dominic Jackson, SE of Saline 19:40.9; 8. Noah Erichsen, Ellsworth 19:43.1; 9. Spencer Smith, SE of Saline 19:56.4; 10. Logan Erichsen, Ellsworth 20:16.1; 11. Braydon Peterson, Tescott 20:17.5; 12. Jacob Porter, Beloit 20:17.6; 13. Colton Hayes, Beloit 20:21.2; 14. Drew Hanson, SE of Saline 20:22.9; 15. Mason Schneider, Cheney 20:28.4; 16. Rhain Isaac, Hesston 20:30.6; 17. Ryan Zipprich, Hutch Trinity 20:34.4; 18. Jackson Riggins, Cheney 20:36.7; 19. Hunter Davis, Meade 20:37.1; 20. Vance Shewey, Meade 20:47.1; 21. Michail Argotsinger, Wichita Independent 20:54.9; 22. Dawson Duerksen, Goessel 20:59.3; 23. Aiden Arnoldy, Udall 21:10.1; 24. Tristen Harding, Larned 21:18.9; 25. Raymond Vaughn, Burden Central 21:19.2; 26. Aidan Smyth, Larned 21:24.5; 27. Nolan White, Minneapolis 21:25.1; 28. Ethan Haas, Larned 21:27.0; 29. Christopher Clear, Cheney 21:27.1; 30. Kanin Elkins, SE of Saline 21:46.0; 31. Will Bartel, Hesston 21:50.9; 32. Braden Schulte, Ellsworth 21:52.9; 33. Lucas Leis, Burrton 22:04.6; 34. Nathan Shields, Marion 22:20.0; 35. Hans Faye, Udall 22:36.1; 36. Noah Regier, Goessel 22:40.1; 37. Noah Lefevre, Hesston 22:41.1; 38. Owen Hague, Cheney 22:46.2; 39. Blake Bush, Halstead 22:47.2; 40. Peter Buller, Inman 22:53.0; 41. Brayden Fisch, St. John`s 23:09.6; 42. Brendan Shanks, Minneapolis 23:15.8; 43. David Sawyer, Goessel 23:30.8; 44. Chase Smith, Beloit 23:33.1; 45. Conner Eastman, Cheney 23:34.6; 46. Dylan Koehn, Bennington 23:34.7; 47. David Williams, Bennington 23:58.5; 48. Anthony Quintana, Larned 24:03.3; 49. Alex Troughton, Larned 24:25.6; 50. Grady Mueller, Ellsworth 24:33.0; 51. Thomas Porch, Halstead 24:36.3; 52. Hunter Maass, Cheney 24:49.2; 53. Colton Boudreaux, Marion 24:55.5; 54. Chase Abell, Minneapolis 24:59.3; 55. Derrick Gipson, Meade 25:19.2; 56. Carter Smith, SE of Saline 25:29.5; 57. Roger Powell, Douglass 25:32.2; 58. Elijah Judd, Cheney 25:37.7; 59. Logan Braun, Burden Central 25:42.0; 60. Eli Croxton, Sedgwick 25:45.3; 61. Grant Stumpf, SE of Saline 26:47.5; 62. Jonathan Spachek, Ellsworth 28:02.4; 63. Nicholas Bergman, St. John`s 28:16.8; 64. Blake Seidel, Lyons 29:42.5; 65. Brian Whiterock, Central Plains 30:15.5; 66. Adam Reed, Minneapolis 30:19.7; 67. Lucas Roth, Hesston 30:34.5; 68. Colton Sant, Sterling 30:39.4; 69. Max Cubbage, Halstead 30:40.1.

Sophomore — 1. Nicholas Martisko, Inman 17:49.5; 2. Dayne Yott, Hoisington 18:58.7; 3. Dakota Tireman, Douglass 19:16.7; 4. Zach Biel, Hutch Trinity 19:30.9; 5. Alijah Twaddell, Beloit 19:31.6; 6. Michael Maldonado, Hutch Trinity 19:39.8; 7. Isaac Radke, Halstead 19:40.4; 8. Alex Kuder, Minneapolis 19:45.0; 9. Challen Jimenez, Burden Central 19:51.9; 10. Hayden Rogers, Ellsworth 19:54.4; 11. Gage Carr, Halstead 20:02.8; 12. Jared Herndon, Sunrise Christian Academy 20:11.6; 13. Jeb Carlson, Hesston 20:12.9; 14. Carter Funk, Hesston 20:33.1; 15. Anthony Floro, Halstead 20:45.2; 16. Chase Klinkerman, Canton-Galva 21:04.1; 17. Colby Croxton, Sedgwick 21:14.1; 18. Bryce Mason, Beloit 21:14.8; 19. Jerah Schmidt, Goessel 21:33.2; 20. Isaiah Krumme, Sunrise Christian Academy 21:56.1; 21. Dayton Rindt, Bennington 22:03.1; 22. Jacob Towle, Hutch Trinity 22:03.2; 23. Daunte Chambers, Hoisington 22:06.2; 24. Ashlind Gumpenberger, Kiowa County 22:11.6; 25. Andrew Keck, Sunrise Christian Academy 22:13.9; 26. Carlos Valerio, Lyons 22:18.0; 27. Kaleb Hough, Meade 22:23.8; 28. Seth Langenberg, Berean Academy 22:32.4; 29. Robert Clear, Cheney 22:36.4; 30. James Peters, Hesston 22:57.8; 31. Cedon Yoder, Hesston 23:14.3; 32. Zackary Guerrero, Goessel 23:14.4; 33. Stephen Canada, Burrton 23:21.6; 34. Kyle Stover, Sterling 23:28.5; 35. Ben Roth, Hesston 23:30.0; 36. Gavin Pore, Sedgwick 23:33.9; 37. Sam Headrick, Douglass 23:36.4; 38. Nathaniel Reimer, Meade 24:10.9; 39. Luke Van Tassel, SE of Saline 24:15.9; 40. Austin White, Hesston 24:21.1; 41. Josh Curtis, Sterling 24:27.5; 42. Michael Friesen, Hesston 24:32.4; 43. Wesley Long, Beloit 24:47.2; 44. Luke Harding, Sterling 25:01.2; 45. Jonah Ausherman, Minneapolis 25:23.8; 46. Jasper Cochran, Sedgwick 25:27.5; 47. Damon Galloway, Cheney 25:38.7; 48. Tucker Robson, Sterling 25:40.7; 49. Tristan Armstrong, Beloit 25:41.1; 50. Peter Zhou, Wichita Independent 26:04.1; 51. Bryce Cramer, Hutch Trinity 26:04.8; 52. Mark Prendergast, Salina Sacred Heart 26:06.8; 53. Jacoby Jensen, Beloit 26:18.5; 54. Shay Pippitt, Burden Central 26:34.2; 55. Jaydon Whiterock, Central Plains 26:58.7; 56. Bryson Brownlee, Sterling 28:27.7; 57. Carlos Torres, Salina Sacred Heart 28:37.8; 58. Josh Navarro, Hutch Trinity 28:44.6; 59. Elijah Gaines, Lyons 30:11.2; 60. Kenneth Van Arsdale, SE of Saline 30:40.5; 61. Zach Perry, Tescott 30:40.9.

Junior — 1. Ethan Thompson, Meade 17:08.8; 2. Josh Talbott, Halstead 17:55.0; 3. Garrison Harris, Sedgwick 18:32.0; 4. Andrew O'Brien, Halstead 18:39.6; 5. Max Dutton, Sterling 18:40.0; 6. Josiah Bolton, Ellsworth 18:47.0; 7. Austin Roth, Minneapolis 19:21.9; 8. Dylan Helten, Cheney 19:22.9; 9. Luis Mendez, Salina Sacred Heart 19:28.5; 10. Burke Clements, SE of Saline 19:29.7; 11. Clark Loewer, Burden Central 19:34.9; 12. Moises Zimmerman, Sterling 19:43.8; 13. Reece Bourisaw, Douglass 19:47.0; 14. R.J. Stovall, Halstead 19:54.5; 15. George Tian, Sunrise Christian Academy 20:01.1; 16. William Weiner, Sterling 20:03.3; 17. Kristopher Nolde, Larned 20:09.9; 18. Taegen Woodruff, Meade 20:19.5; 19. Hunter Hart, Udall 20:35.5; 20. Reid Rhodes, Kiowa County 20:39.6; 21. Nathan Bashore, Inman 20:42.5; 22. Chance Kopsa, Beloit 20:44.4; 23. Tristen Brummer, Beloit 20:45.1; 24. Dakota Davis, Minneapolis 20:53.1; 25. Benjamin Hall, Berean Academy 21:05.2; 26. Nate Impson, Goessel 21:08.7; 27. Nathan Weiss, Salina Sacred Heart 21:09.2; 28. Dan Mailloux, Hutch Trinity 21:13.3; 29. Owen Porter, Douglass 21:14.6; 30. Zach Bollinger, Hesston 21:45.0; 31. Caden Whetzel, Ellsworth 21:48.5; 32. Brandon Kirk, Lyons 21:55.6; 33. Sam Torres, Cheney 22:23.9; 34. Jacob Swisher, Beloit 22:28.8; 35. Peyton Dykes, Hoisington 22:31.3; 36. Micah Bolton, Ellsworth 22:35.0; 37. Jacob Harris, Inman 22:37.7; 38. Sam Stone, Salina Sacred Heart 22:42.5; 39. Percy Pensirisomboon, Meade 22:48.1; 40. Fallon Gatliff, Douglass 22:51.2; 41. Camden VandenHoek, Kiowa County 23:11.0; 42. Isaac Matzek, Berean Academy 23:16.8; 43. Luke Arrasmith, Hesston 23:22.8; 44. Dylan Dilks, Hesston 23:35.5; 45. Ethan Hanson, Cheney 23:37.9; 46. Joe Sanchez, Tescott 23:39.8; 47. Jiawei Zhang, Hutch Trinity 23:43.5; 48. Gauge Small, Douglass 24:10.7; 49. Garrett Gillum, Meade 24:14.7; 50. Stephan Magelles, Beloit 24:18.1; 51. Logan Miller, Canton-Galva 24:28.9; 52. Jason Hubener, Cheney 25:03.2; 53. Brice Shao, St. John`s 25:14.8; 54. Justin Clingerman, Burden Central 25:59.1; 55. Sean Smallcanyon, Inman 26:55.3; 56. Dave Wesseler, Ellsworth 27:04.7; 57. Eli Francis, Kiowa County 27:58.5; 58. Conner Case, Tescott 28:13.0; 59. Anthony Karraker, Sterling 30:35.9; 60. Keaton Klug, Hoisington 31:02.9; 61. Ian Weaver, Hesston 31:08.1; 62. Jeremy Thorpe, Sterling 35:54.3.

Senior — 1. Ashten Dodson, Douglass 17:29.7; 2. Zach Hole, Wichita Independent 17:42.9; 3. Dakota Blaylock, Halstead 18:38.2; 4. Sam Reno, Cheney 18:43.8; 5. Peyton Carr, Halstead 18:50.8; 6. Colin Williams, Marion 19:04.3; 7. Marc Reyes, Lyons 19:10.9; 8. Neil Owens, Halstead 19:22.2; 9. Mac Pritchett, Hutch Trinity 19:24.9; 10. Thomas Harmon, Larned 19:27.9; 11. Connor Remar, Hutch Trinity 19:29.2; 12. Memo Hernandez, Hutch Trinity 19:36.0; 13. Cash Toews, Canton-Galva 19:46.2; 14. Guthrie Turner, Hutch Trinity 19:46.5; 15. Easton Roth, Minneapolis 20:02.9; 16. Trey Akler, Cheney 20:07.6; 17. James Myose, Berean Academy 20:19.6; 18. Kaleb King, Hutch Trinity 20:28.5; 19. Sam Bartel, Hesston 20:34.8; 20. Christopher Ball, Hoisington 20:50.6; 21. Philip Howe, Udall 21:01.7; 22. Thomas Fletcher, Bennington 21:02.9; 23. Taygen Yianakopulos, SE of Saline 21:05.5; 24. Corbin Meireis, Cheney 21:24.2; 25. Hunter Fitzpatrick, Larned 21:32.6; 26. Thomas Durham, SE of Saline 21:38.6; 27. Colyn Heimerman, Hutch Trinity 21:42.0; 28. Logan Srna, Tescott 21:44.8; 29. Keelan Castro, Larned 21:48.2; 30. Nick Davis, Minneapolis 21:52.3; 31. Bo Henry, Udall 21:55.7; 32. Parrish Blanding, Ellsworth 22:05.2; 33. Choong Son, Hutch Trinity 22:10.3; 34. Scott Kuder, Minneapolis 22:23.8; 35. Colby Hiebert, Halstead 22:24.7; 36. Michael Vaught, Burden Central 22:37.7; 37. Trent VanNordstrand, Cheney 22:50.3; 38. Connor Sivils, Inman 23:07.8; 39. Nathan Carpenter, Meade 23:14.2; 40. Daniel Casimir, Hesston 23:28.2; 41. Andrew Rincon, Hoisington 23:56.7; 42. Zachary Blundell, Cheney 24:04.2; 43. Cole Finley, Hesston 24:07.7; 44. Gene Foster, Beloit 24:15.0; 45. Jared Harmony, Hesston 24:51.7; 46. Branden Rucker, St. John`s 24:55.8; 47. Ethan Sprecker, SE of Saline 25:02.6; 48. Zach Trego, Cheney 25:03.5; 49. Alex Brasher, Sterling 25:12.7; 50. Dawson Minson, Canton-Galva 25:18.5; 51. Nathan Enns, Inman 26:08.2; 52. Jared Voss, Cheney 27:07.2; 53. Tom Tein Lo, Meade 28:11.8; 54. Johnny Hinojos, Hesston 28:35.6.

Class 6-5-4A

GIRLS

Team scores — Bishop Carroll 17, Great Bend 22, Garden City 24, Liberal 39, Goddard Eisenhower 40, McPherson 44-15, Salina South 44-22, Newton 53, Hays 71, Hutchinson 89, Smoky Valley 102, Burlington 109-39, Salina Central 109-46, Collegiate 193.

Freshman — 1. Kennedy Nicholson, Goddard Eisenhower 21:55.6; 2. Aubrey Snapp, Great Bend 22:09.3; 3. Camille Behring, Bishop Carroll 22:56.2; 4. Cameron Pascal, Bishop Carroll 23:12.1; 5. Alex Rector, Salina South 23:13.4; 6. Jadyn Pavlik, Goddard Eisenhower 23:16.0; 7. Kassidy Beam, McPherson 23:26.8; 8. Kajsa Peterson, Smoky Valley 23:29.7; 9. Haley Krous, Salina South 23:40.5; 10. Sarah Schrage, Salina South 24:13.4; 11. Reece Hay, Liberal 24:18.0; 12. Raimi Carroll, Bishop Carroll 24:32.7; 13. Claire Shippy, Hays 24:47.4; 14. Jody Kalarikkal, Garden City 24:48.3; 15. Emma Mohl, McPherson 25:04.6; 16. Maria Robben, Bishop Carroll 25:17.4; 17. Cristina Leos, Hays 25:33.2; 18. Kassie Zimmer, Hays 25:35.5; 19. Maria Snyder, Bishop Carroll 25:41.4; 20. Kiara Pavlik, Goddard Eisenhower 25:47.0; 21. Krystyna Kukhareva, Bishop Carroll 25:48.5; 22. Aileen Moreno, Liberal 25:50.4; 23. Amanda Dennis, Bishop Carroll 25:52.9; 24. Myka Watkins, Burlington 25:56.7; 25. Rebecca Leonard, Bishop Carroll 25:58.8; 26. Briana Perez, Great Bend 26:20.0; 27. Courtney Eickbush, McPherson 26:22.2; 28. Anahi Castillo, Garden City 26:25.0; 29. Ellie Ostrom, Bishop Carroll 26:25.5; 30. Savannah Smith, Hutch High 26:27.1; 31. Maritza Jimenez, Hutch High 26:37.0; 32. Makendra Hunt, Goddard Eisenhower 26:44.7; 33. Kaitlyn Bergmann, Salina South 26:58.1; 34. Aaliyah Lynch, Goddard Eisenhower 26:58.3; 35. Olivia Pate, Bishop Carroll 27:05.1; 36. Bryanna Banuelos, Liberal 27:07.1; 37. Kierah Wall, Bishop Carroll 28:12.2; 38. Payton Smith, Garden City 28:21.1; 39. Abby Aguliar, Garden City 28:50.9; 40. Elayne Urban, Bishop Carroll 29:56.0; 41. Alexis Douglas, Garden City 29:56.1; 42. Esmeralda Gutierrez, Liberal 29:59.3; 43. Madison DeLeon, Bishop Carroll 30:00.7; 44. Anna Brull, Hays 30:02.7; 45. Missy Baker, Salina Central 30:50.3; 46. Amanda Hays, Salina Central 32:02.4; 47. Acacia Penner, Newton 32:16.8; 48. Sierra Haddock, Burlington 33:40.4; 49. Payton Warkentin, Buhler 35:18.2; 50. Kyla Hagemann, McPherson 35:21.9; 51. Brianna Dominguez, Liberal 39:52.0.

Sophomore — 1. Katie Horyna, Liberal 20:37.9; 2. McKenna Esfeld, Great Bend 22:02.8; 3. Grace Gorges, Bishop Carroll 22:13.9; 4. Makaylee Longoria, Garden City 22:29.8; 5. Yesenia Maldonado, Hays 22:33.4; 6. Natalie Hedlund, McPherson 22:41.2; 7. Daycee DeWindt, Salina South 22:55.5; 8. Brianna Torres, Salina Central 23:01.9; 9. Nichole Moore, Nickerson 23:53.5; 10. Claire Hedlund, McPherson 24:03.6; 11. Audrey Gilmore, Liberal 24:15.3; 12. Grace Ebberwein, Bishop Carroll 24:24.0; 13. Brooke Renshaw, Salina South 24:30.3; 14. Katy Kohlhorst, Garden City 24:39.1; 15. Adrie Nordhus, Bishop Carroll 25:01.8; 16. Jaden Anton, Newton 25:10.7; 17. Destiny Avila, Garden City 25:20.7; 18. Ana Casados, Garden City 25:35.6; 19. Rachel Fayette, Bishop Carroll 25:37.6; 20. Maddie Lohmeyer, Hays 25:41.9; 21. Alaina Goebel, Bishop Carroll 25:58.9; 22. Erika Valverde, Liberal 26:07.1; 23. Hayley Salazar-Hernandez, Garden City 26:09.8; 24. Emma Hershberger, Buhler 26:17.9; 25. Ivy Gerow, Burlington 26:25.7; 26. Kaylee Lovett, Salina South 26:27.9; 27. Kaitlynn Hayes, Goddard Eisenhower 26:58.2; 28. Alison Yonce, Goddard Eisenhower 27:09.9; 29. Julie Irwin, Bishop Carroll 27:24.5; 30. Faith Stahlecker, Garden City 27:28.6; 31. Chloe Gibson, Great Bend 27:34.8; 32. Abigail Miller, Salina South 27:39.5; 33. Reagan Smith, Bishop Carroll 27:42.4; 34. Loribeth Claro-Martinez, Garden City 27:45.0; 35. Haylee LeFort, Salina South 28:25.9; 36. Emily Penner, Newton 28:42.2; 37. Jakeline Flores, Liberal 28:56.9; 38. Jade Curtis, Salina South 29:03.3; 39. Allison Link, Hutch High 29:43.8; 40. Blair Lashley, Bishop Carroll 29:49.5; 41. Mariah McDonald, Newton 29:54.8; 42. Dezi Martial, Salina South 29:55.0; 43. Alexa Puerto, Liberal 30:07.5; 44. Ness Sickmon, Collegiate 30:18.3; 45. Corinne Henery, McPherson 30:20.0; 46. Ivette Sanchez, Liberal 30:32.2; 47. Alondra Bolivar, Liberal 30:36.3; 48. Sydney Gwyn, Collegiate 30:39.5; 49. McKenzi Tonne, Salina South 31:07.6; 50. Shyann Higgins, Newton 31:22.8; 51. Joann Rivera, Liberal 31:42.5; 52. Hailey Haines, Burlington 32:49.9; 53. Grace Breshears, Burlington 32:50.2; 54. Yoselin Tarin, Liberal 36:25.8.

Junior — 1. Claire Winter, Bishop Carroll 20:11.4; 2. Alyssa Nelson, Goddard Eisenhower 22:07.4; 3. Alaina Stucky, Newton 22:48.8; 4. Lylia Fernandez, Newton 22:52.3; 5. Taylor Savolt, Garden City 23:02.2; 6. Megan Bartel, Newton 23:05.4; 7. Jacqueline Lewton, Hutch High 23:16.7; 8. Katie Bahr, McPherson 23:20.5; 9. Kindel Nordhus, Bishop Carroll 23:24.8; 10. Gracie Lott, Smoky Valley 23:28.8; 11. Brooklyn Terstriep, Goddard Eisenhower 23:40.1; 12. Julia Iseman, Bishop Carroll 23:55.7; 13. Katelyn Beam, McPherson 23:59.5; 14. Lexi Williams, Hutch High 24:06.6; 15. McKenna Daugherty, Bishop Carroll 24:14.9; 16. Hailey Priddy, Smoky Valley 24:15.2; 17. Christina Vinroe, Bishop Carroll 24:27.1; 18. Mary Ann Wurm, McPherson 24:31.3; 19. Maggie Leaf, McPherson 24:32.2; 20. Ryleigh Busta, Burlington 24:33.5; 21. Gisselle Melendez, Liberal 24:35.6; 22. Kimberly Alacron, Liberal 24:38.7; 23. Kaylee Long, Burlington 24:42.9; 24. Hannah Dossett, McPherson 24:53.9; 25. Elizabeth Mick, Bishop Carroll 25:00.9; 26. Carter McFadden, Hutch High 25:03.1; 27. Abby Dresher, Bishop Carroll 26:35.6; 28. Alhylia Al-Birekdar, Goddard Eisenhower 26:45.5; 29. Emily Allen, Salina South 27:38.8; 30. Hailey Million, Newton 27:54.2; 31. Amanda Mudra, Collegiate 28:23.2; 32. Ruth Reyes, Great Bend 28:36.7; 33. Mya Kretzer, McPherson 28:48.5; 34. Brooke Miller, McPherson 29:27.4; 35. Maggie Anderson, Goddard Eisenhower 30:46.7; 36. Demi Wolters, Salina South 30:53.3; 37. Madison Huffman, Salina South 31:08.4; 38. Elizabeth Crosby, Collegiate 31:19.1; 39. Mikayla Cook, Salina South 32:08.3; 40. Christina Naftzger, Collegiate 33:33.3; 41. Kaitlin Colle, Nickerson 33:50.3; 42. Sidney Ropp, Buhler 35:09.4; 43. Sydney Davis, Hays 35:59.7.

Senior — 1. Paloma Sandoval, Great Bend 21:42.0; 2. Brooke Navarro, Garden City 21:46.1; 3. Zoie Counts, Salina Central 21:53.2; 4. Baleigh Fry, Great Bend 22:13.4; 5. Abby Murrell, Garden City 22:26.7; 6. Emma Finkeldei, Bishop Carroll 22:27.5; 7. Kelsey Ramsey, Liberal 22:28.6; 8. Georgia Kohlhorst, Garden City 22:41.9; 9. Ali Lucero, Liberal 22:50.5; 10. Tabetha Deines, Salina Central 23:00.9; 11. Raegan Linenberger, Garden City 23:01.0; 12. Parker Atkinson, Hutch High 23:02.0; 13. Locora Bryant, Great Bend 23:10.1; 14. Chrysa Elliott, Bishop Carroll 23:12.1; 15. Kenndy Carpenter, Bishop Carroll 23:32.7; 16. Alondra Alvarado, Liberal 23:36.2; 17. Kerestin Beaty, Burlington 23:39.2; 18. Tana Herreman, Hays 23:41.1; 19. Sidney Scott, Garden City 23:42.6; 20. Mya Navarro, Garden City 23:47.6; 21. Madison Lathem, Bishop Carroll 23:55.3; 22. Jissell Campa, Salina South 23:56.0; 23. Reyn Slatten, Liberal 24:01.1; 24. Elaina Bergquist, Newton 24:18.2; 25. Madison Schmidt, Hays 24:21.3; 26. Samantha Adame, Garden City 24:53.4; 27. Marlie Wagner, Bishop Carroll 24:54.6; 28. Maisy Brouillette, Bishop Carroll 25:01.0; 29. Catherine Elliot, Bishop Carroll 25:29.5; 30. Tania Minjarez, Liberal 25:40.8; 31. Alexis Castillo, Garden City 25:43.5; 32. Julia Howey, Bishop Carroll 25:44.1; 33. Taylor Koontz, Smoky Valley 26:22.8; 34. Maddie Beck, Bishop Carroll 26:52.3; 35. Cailey Cornett, Smoky Valley 27:02.6; 36. Raeley Goebel, Bishop Carroll 27:15.5; 37. Claire Goener, Bishop Carroll 27:17.3; 38. Suzanne Howey, Bishop Carroll 27:24.3; 39. Kylie Engel, Burlington 27:25.1; 40. Laura Kingrey, Collegiate 27:56.5; 41. Tana Wilcox, Salina South 27:59.3; 42. Makaila Bergeron, Hutch High 28:16.5; 43. Andrea Hays, Salina Central 28:24.3; 44. Reagan Stonestreet, Bishop Carroll 28:36.5; 45. Anna Schmidt, Bishop Carroll 29:41.7; 46. Emily Borjas, Liberal 30:09.9; 47. Trinity Callis, Hays 30:14.4; 48. Jennifer Mosso Ocampo, Liberal 30:50.7; 49. Cece Engelbrecht, Bishop Carroll 31:00.2; 50. Brylee Sullentrop, Bishop Carroll 31:03.5; 51. Kayla Teter, Bishop Carroll 31:50.1; 52. Ashley Boland, Hays 31:58.1; 53. Maria Flores, Salina South 32:17.1; 54. Nikita Rogers, Burlington 32:20.2; 55. Mcenzzy Majors, Burlington 33:26.5; 56. Makayla Thull, Salina South 33:33.2; 57. Sarah Ewing, Nickerson 36:20.1.

BOYS

Team scores — Great Bend 47, Garden City 58, Liberal 69, Dodge City 73, Bishop Carroll 87, Newton 90, Hutchinson 92, Smoky Valley 101, Goddard Eisenhower 103, Burlington 139, McPherson 152, Salina Central 157, Salina South 162, Hays 168, Collegiate 174, Nickerson 382.

Freshman — 1. Ryan Heline, Smoky Valley 18:16.0; 2. Mark Butcher, Goddard Eisenhower 18:20.3; 3. Bobby Garland, Hutch High 18:24.3; 4. Dawson VonFeldt, Hays 18:34.6; 5. Seth Jarvis, Burlington 18:47.2; 6. Alex Lopez, Liberal 19:12.4; 7. Cody Achilles, McPherson 19:17.8; 8. Brody Hoff, Garden City 19:32.5; 9. Matthew Huslig, Great Bend 19:36.3; 10. Angel Landeros, Dodge City 19:44.5; 11. Stephen Peterson, Smoky Valley 19:58.2; 12. Ty Miller, Smoky Valley 19:59.5; 13. Emilio Arteaga, Garden City 20:09.4; 14. Luke Schmidt, Newton 20:16.2; 15. Eduardo Hernandez, Dodge City 20:17.2; 16. Kyler Bennett, Garden City 20:22.1; 17. Elijah Caldwell, Burlington 20:28.6; 18. Brian Payer, Burlington 20:31.0; 19. Jake Huhs, Hutch High 20:39.5; 20. Creed Ekerberg, Newton 20:54.2; 21. Aiden Caldwell, Burlington 20:55.8; 22. Aaron Barbosa, Liberal 21:26.0; 23. Jack Maxwell, Liberal 21:40.4; 24. Elijah Edwards, Newton 21:40.5; 25. Jacob Fawson, Goddard Eisenhower 21:41.6; 26. Jacob Sautter, Liberal 21:52.0; 27. Preston Hawkins, Goddard Eisenhower 22:07.4; 28. Gerrado Ramirez, Dodge City 22:09.9; 29. Christopher Montford, Dodge City 22:23.6; 30. Richard Olsen, Bishop Carroll 22:26.9; 31. Gabe Lundberg, Smoky Valley 22:36.0; 32. Joel Hendricks, McPherson 22:37.8; 33. Fernando Zarate, Hays 22:46.4; 34. Eric Wagner, Bishop Carroll 22:49.2; 35. Gavin Wright, Bishop Carroll 23:07.8; 36. John Howard, Burlington 23:08.7; 37. Jason Catache, Newton 23:09.0; 38. Nick Schutz, Salina South 23:10.7; 39. Kael Pavlik, Goddard Eisenhower 23:11.9; 40. Izek Olivas, Liberal 23:36.5; 41. John Koontz, Newton 23:43.9; 42. Jakob Senn, Newton 23:55.8; 43. Jonah Purdy, Buhler 24:09.1; 44. Chris Roberts, Buhler 24:17.3; 45. John David Bergman, Bishop Carroll 24:21.5; 46. Drue Thorp, Burlington 24:33.0; 47. Trevin Myers, Burlington 24:43.8; 48. Skylar Miller, Goddard Eisenhower 24:45.4; 49. Logan Starnes, Dodge City 24:47.1; 50. Skyler Zimmerman, Hays 24:47.7; 51. Spencer Turrentine, Garden City 24:48.4; 52. Ryan Sheahon, Salina Central 24:54.6; 53. Zach Dowell, Bishop Carroll 25:03.2; 54. Oziel Martinez, Dodge City 25:04.4; 55. Xavier Padilla, Liberal 25:24.8; 56. Liam Seron, McPherson 25:26.4; 57. Jason Mondragon, Dodge City 25:47.5; 58. Alex Hernandez, Dodge City 25:58.0; 59. Nathan Fideldy, Buhler 26:01.1; 60. Daniel Rodriguez, Dodge City 26:26.3; 61. Oscar Palacios, Liberal 26:38.2; 62. Brian Soto-Martinez, Bishop Carroll 26:40.9; 63. Jake Biggs, Goddard Eisenhower 27:07.3; 64. Miguel Quinonez, Dodge City 27:54.0; 65. Zachary Chance, Hays 28:33.8; 66. Mark Spencer, Nickerson 28:55.3; 67. Aidan Garrett, Goddard Eisenhower 29:15.8; 68. Isaac Weideman, Nickerson 29:21.1; 69. Alex Houston, McPherson 30:58.3; 70. Tommy Phongpaew, Garden City 31:39.5.

Sophomore — 1. Connor Griffith, Great Bend 17:25.1; 2. Josh Tomlin, Great Bend 17:50.0; 3. Ryan Nicholson, Great Bend 17:52.5; 4. Ethan Fisher, Garden City 18:02.2; 5. Austin Fullerton, Goddard Eisenhower 18:09.7; 6. Sage Cauley, Great Bend 18:16.5; 7. Noah Cole, Hutch High 18:18.0; 8. Erik Jantz, Newton 18:19.0; 9. Giovanni Valverde, Dodge City 18:32.1; 10. Brandon Falcon, Salina Central 18:32.8; 11. Levi Streit, Bishop Carroll 18:35.2; 12. Collin Hammond, Great Bend 18:45.0; 13. Jair Martinez, Dodge City 18:46.0; 14. Justin Owen, Great Bend 18:47.7; 15. Evan Hammond, Great Bend 18:58.5; 16. Alex Smith, Great Bend 19:01.0; 17. Mario Bustillos, Garden City 19:10.0; 18. Tyler Crisler, Bishop Carroll 19:14.5; 19. Ray Kuhlman, Great Bend 19:17.1; 20. Justice Dotts, Hays 19:30.5; 21. Eli Blaufuss, Newton 19:53.4; 22. Staughton Wintholtz, Salina Central 19:58.8; 23. Grant Brundgardt, Hays 20:00.0; 24. Chandler Wilcox, Salina South 20:01.0; 25. Jimmy Howey, Bishop Carroll 20:08.7; 26. Luke Lubbers, Bishop Carroll 20:12.2; 27. Ivan Ortiz, Dodge City 20:21.2; 28. Trystin Johnson, Hays 20:22.6; 29. Alex Linenberger, Salina South 20:23.1; 30. Adrian Guevera, Dodge City 20:24.5; 31. Conner Cunningham, Hays 20:27.2; 32. Austin Hess, Garden City 20:35.1; 33. Logan Bodenhamer, Smoky Valley 20:36.8; 34. Kyle Eck, Bishop Carroll 20:39.6; 35. Justus Hampton, McPherson 20:54.4; 36. Ben Hultgren, Salina South 21:02.4; 37. Graham Barns, Hutch High 21:03.6; 38. Kaiden VanSchuyver, Hays 21:03.9; 39. Owen Krehbiel, Nickerson 21:08.4; 40. Noah Campbell, Bishop Carroll 21:39.7; 41. Trey Arwine, Garden City 21:39.9; 42. Michael Vongphakdy, Salina South 21:49.4; 43. Jackson Schrader, McPherson 22:01.7; 44. Chris Moore, Garden City 22:02.5; 45. Brooks White, Collegiate 22:03.8; 46. Jeremy Garcia, Garden City 22:06.7; 47. Zane Roth, Garden City 22:10.5; 48. Daniel Castro, Garden City 22:16.9; 49. Sam Schmidt, Bishop Carroll 22:32.4; 50. Kevin Ta, Goddard Eisenhower 22:35.0; 51. Saif Malik, Collegiate 22:35.9; 52. Adin Replogle, Smoky Valley 22:37.5; 53. Nathan Erbert, Hays 22:50.1; 54. Huy Nguyen, Bishop Carroll 23:04.1; 55. Will Paranto, Bishop Carroll 23:12.5; 56. Zach Daily, Salina Central 23:25.7; 57. Redmond Carter, Garden City 23:34.4; 58. Gus Haugue, Bishop Carroll 23:41.5; 59. Nathan Weis, Salina Central 23:54.2; 60. Lane Griffin, Salina Central 24:12.5; 61. Cesar Dominguez, Liberal 24:38.2; 62. Ethan Pickerell, McPherson 24:48.8; 63. Kyler Eddington, Hutch High 25:07.2; 64. Kyle Doll, Garden City 25:18.0; 65. Caleb Jellison, Hays 25:22.9; 66. Dalton Wilson, McPherson 25:25.4; 67. Ethan Voss, Hays 25:50.6; 68. Joe Sack, Nickerson 26:26.2; 69. Anthony Pham, Bishop Carroll 26:50.5; 70. Rick Sack, Nickerson 26:54.7; 71. Ethan Klausmeyer, Hays 27:17.8; 72. Devin McClain, Hays 30:56.8.

Junior — 1. Matt Harding, Bishop Carroll 16:38.8; 2. Keetan Munsell, Salina South 17:13.7; 3. Josh Peterson, Smoky Valley 17:40.2; 4. Javier Carrillo, Liberal 17:43.9; 5. Javier Marquez, Dodge City 17:48.4; 6. Ben Roberts, Goddard Eisenhower 18:03.2; 7. Xavier Perez, Liberal 18:03.7; 8. Antonio Borunda, Liberal 18:26.3; 9. Quest Weller, Dodge City 18:35.6; 10. Joel Obando, Liberal 18:36.0; 11. Isaiah Moyer, McPherson 18:39.8; 12. Jesus Solis, Dodge City 18:42.7; 13. Fausto Parral, Liberal 18:44.8; 14. Brandon Martin, Goddard Eisenhower 18:48.3; 15. Jace Watkins, Burlington 18:56.2; 16. Brandon Rectenwald, Salina South 19:13.0; 17. Matthew Schrag, Hutch High 19:13.2; 18. Jordan Chastaiin, Bishop Carroll 19:20.5; 19. Antonio Negrete, Newton 19:22.3; 20. Alex Nava, Nickerson 19:27.9; 21. Josh Diazdeleon, Liberal 19:29.5; 22. Jonah Hodge, Newton 19:29.6; 23. Eric Nganga, Bishop Carroll 19:33.2; 24. Devin Adams, Goddard Eisenhower 19:42.7; 25. Spencer Murrison, Garden City 19:49.3; 26. JesMontel Love, Dodge City 19:54.8; 27. Conner Munsell, Salina South 19:56.6; 28. Ivan Pike, Salina South 19:57.2; 29. Jayvn Contreras, Garden City 20:00.6; 30. Cory Nguyen, Liberal 20:06.8; 31. Noe Rodriguez-Jiminez, Garden City 20:17.6; 32. Issac Cruz, Garden City 20:29.5; 33. Lucas Torres Ruiz, Garden City 20:36.2; 34. Josh Ivey, Hutch High 20:39.6; 35. Cody Alexander, Goddard Eisenhower 20:45.9; 36. Chase Brouillette, Bishop Carroll 20:51.3; 37. Merrick Dodge, Liberal 20:53.6; 38. Silas Steinert, McPherson 20:59.2; 39. Jackson Dirks, Garden City 21:05.1; 40. Brett Vaughn, Bishop Carroll 21:06.3; 41. Obidiah Nelson, Smoky Valley 21:06.5; 42. Austin Underwood, Garden City 21:15.5; 43. Andrew Garcia, Garden City 21:32.2; 44. Graedon Green, McPherson 21:49.0; 45. Gehad Qaki, Collegiate 21:52.6; 46. Colton Capps, Bishop Carroll 21:57.3; 47. Julian Maldonado, Smoky Valley 21:59.6; 48. Corey Hale, Hays 22:06.7; 49. Simon Steinert, McPherson 22:10.5; 50. Robert Cavin, Dodge City 22:11.2; 51. Adam Whitmore, Goddard Eisenhower 22:12.7; 52. Emmanuel Aguilar-Solorzano11. Garden City 22:28.3; 53. Conner Puckett, Newton 23:08.5; 54. Daniel Gifford, Burlington 23:21.6; 55. Kyler Chapman, McPherson 23:33.1; 56. Connor Talbott, Salina South 23:40.0; 57. Evan Totty, Burlington 23:55.9; 58. Cole Brumbaugh, Smoky Valley 24:07.6; 59. Caleb Williams, Bishop Carroll 24:13.0; 60. Zane Waldren, Buhler 24:20.8; 61. Addison Willett, Collegiate 24:25.3; 62. Juan Velazquez, Dodge City 24:26.9; 63. Cole Stein, Salina South 24:41.1; 64. Vince Valadez, Dodge City 24:44.6; 65. Joshua Terrazzas, Dodge City 24:56.0; 66. Noah Ulrich, Garden City 24:56.2; 67. Fernando Alarcon, Dodge City 25:02.3; 68. Jett Calderon, Bishop Carroll 25:04.9; 69. Dominic Pavetto, Collegiate 25:10.9; 70. Coltin Hands, Dodge City 25:18.9; 71. Canyon Laskowsky, Dodge City 25:34.3; 72. Malik Gavidia, Liberal 25:51.0; 73. Luis Chavez, Dodge City 25:51.0; 74. Benton McGrath, Hays 26:50.9; 75. Joseph Hunsecker, Smoky Valley 27:15.8; 76. Isaiah Ruble, Smoky Valley 27:47.6; 77. Austin Roth, Garden City 28:33.7; 78. Casey Withers, Burlington 28:44.3; 79. Chris Mullen, Smoky Valley 29:32.2; 80. Matthew Papa, Salina South 34:46.8.

Senior — 1. Lakelin Conrad, Collegiate 16:47.3; 2. Garrett Mick, Newton 16:52.6; 3. Jason Irwin, Bishop Carroll 17:10.4; 4. Alex Mora, Hutch High 17:14.5; 5. Javier Cervantes, Garden City 17:26.4; 6. Erik Brown, Newton 17:37.2; 7. Tyler Olmsted, Salina Central 17:39.6; 8. Sotero Salazar, Garden City 17:50.2; 9. Kameron Wildeman, Garden City 17:55.2; 10. Grant Henry, Collegiate 18:03.1; 11. Jesus Quintero Enriquez, Garden City 18:20.5; 12. Ian Reddy, Collegiate 18:29.5; 13. Tyler Timson, McPherson 18:32.8; 14. Branson Basinger, Salina Central 18:34.1; 15. Nolan Martin, Bishop Carroll 18:38.0; 16. Cole Hansen, McPherson 18:41.9; 17. Garrett Newton, Salina Central 18:43.1; 18. Aaron Riojas, Garden City 18:43.8; 19. Zach Lott, Smoky Valley 19:07.8; 20. Greg Vieyra, Hutch High 19:10.5; 21. Braden Charlton, Bishop Carroll 19:12.6; 22. Trevin Lanker, Hutch High 19:23.7; 23. Zane Allender, Hutch High 19:36.2; 24. Carter Couchman, Smoky Valley 20:06.1; 25. Kevin Perez, Garden City 20:08.9; 26. Owen Pate, Bishop Carroll 20:11.9; 27. Jace Keim, Burlington 20:30.6; 28. Will Lammers, Collegiate 20:39.8; 29. Mark Schuckman, Hays 21:04.2; 30. Cole Gilbert, Buhler 21:11.3; 31. Tanner Sweat, Bishop Carroll 21:28.5; 32. Laurence Dahlsten, Smoky Valley 21:52.9; 33. Joey Le, Collegiate 22:11.0; 34. Juan Olvera, Liberal 22:12.0; 35. Tucker Heaton, Salina Central 22:15.3; 36. Colton Popkey, Buhler 22:21.6; 37. Austin Ahlstedt, Goddard Eisenhower 22:27.9; 38. Miguel Ruiz, Garden City 22:49.8; 39. Jayden Grady, Dodge City 22:53.2; 40. Luis Silva, Dodge City 23:07.6; 41. Lance Allred, Garden City 23:12.9; 42. Sabastian Hecht, Dodge City 23:34.9; 43. Aaron Venegas, Liberal 23:39.8; 44. Juan Martinez, Garden City 24:43.5; 45. Sam Samuelson, Burlington 24:43.7; 46. Miguel Molina, Dodge City 24:51.9; 47. Brayden Miller, Newton 25:00.5; 48. Christian Garcia, Dodge City 25:45.9; 49. Dago Cano, Hays 27:38.0; 50. Caleb Reed, Hutch High 27:48.2; 51. Kevin Colle, Nickerson 28:21.0; 52. Alex Mileson, McPherson 31:12.2; 53. Benjamin Crump, Newton 33:57.8.