Heart of America League

GIRLS

First team

Ashtyn Wiebe, Berean Academy, 5-7, jr.

Kourtney Hansen, Marion, 5-7, jr.

Lexi Lorimor, Moundridge, 5-4, sr.

Bethany Stucky, Moundridge, 5-9, jr.

Kelcey Hinz, Remington, 6-1, sr.

Sage Westerfield, Remington, 5-10, jr.

Taya Wilson, Sterling, 5-9, jr.

Second team

Amanda Harder, Berean Academy, 6-0, sr.

Sydney Omli, Ell-Saline, 5-4, sr.

Emily Laham, Remington, 5-6, 9

Macie McGinn, Sedgwick, 5-8, jr.

Grace Thompson, Sedgwick, 5-4, 9

Maddie Thrasher, Sterling, 5-4, sr.

Olivia Shank, Hutchinson Trinity, 5-5, so.

Honorable mention

Chloe Stanley, Bennington, 5-5, 9

Kadi Relph, Ell-Saline, 5-8, sr.

Macy DeWitt, Inman, 5-7, so.

MaKayla Michael, Inman, 5-8, jr.

Natalie Kaufman, Moundridge, 5-6, sr.

Sydney Hilliard, Sedgwick, 5-5, jr.

Shae Ware, Sedgwick, 5-8, sr.

Celia Biel, Hutchinson Trinity, 5-6, sr.

BOYS

First team

Ben Herrman, Berean Academy, 6-4, sr.

Payton Froese, Inman, 5-11, so.

Noah Eichelberger, Moundridge, 6-3, jr.

Garet Johnson, Remington, 6-1, sr.

Neal Bever, Sedgwick, 5-10, jr.

Lucas Briar, Sterling, 6-3, jr.

Kyler Comley, Sterling, 6-0, sr.

Second team

Avery Kidd, Bennington, 5-8, sr.

Zac Reed, Bennington, 6-2, sr.

Mason Thiessen, Inman, 6-6, so.

Anthony Otte, Moundridge, 6-1, sr.

Brayden Francis, Sedgwick, 5-9, jr.

Connor Remar, Hutchinson Trinity, 6-8, jr.

Kaleb Hammeke, Hutchinson Trinity, 5-9, so.

Honorable mention

J.J. Allen, Bennington, 5-10, jr.

Micah Wiebe, Berean Academy, 6-2, sr.

Mason Farrell, Ell-Saline, 6-1, jr.

Tyler Weems, Ell-Saline, 6-0, sr.

Lucas Barlow, Inman, 6-3, sr.

Zach Stuchlik, Marion, 6-3, jr.

Wheat State League

GIRLS

First team

Eden Hiebert, Goessel, jr.

Brittney Hiebert, Goessel, jr.

Lauren Campuzano, Rural Vista, so.

Emma Ruddle, Canton Galva, fr.

Melanie Renken, Little River, jr.

Kelly Nightingale, Canton Galva, sr.

Carley Rohleder, Solomon, sr.

Jordyn Schrader, Herington, sr.

Hannah Riedy, Rural Vista, fr.

Kate Basore, Centre, jr.

Honorable mention

Shelby Pankratz, Centre, sr.

Bailey Unruh, Elyria Christian, jr.

Melea Redenbaugh, Elyria Christian, jr.

Gabi Nelms, Wakefield, jr.

Haylee Weeks, Herington, sr.

Coach of the Year — Ryan Hoopes, Goessel

BOYS

First team

Braden Nielsen, Solomon, so.

Tyler Thiessen, Elyria Christian, jr.

Clay Zeller, Little River, sr.

Cole Srajer, Centre, jr.

Seppe Van Hulten, Rural Vista, sr.

Cade Stillwell, Rural Vista, sr.

Dylan Deines, Centre, sr.

Aidan Fields, Elyria Christian, so.

Noah Swarts, Solomon, sr.

Nathan Jackson, Wakefield, jr.

Honorable mention

Hunter Pearson, Canton Galva, sr.

Jordan Griffin, Goessel, jr.

Jacob Harmon, Solomon, jr.

Austin Reynolds, Peabody Burns, sr.

Dylan Lindeman, Goessel, fr.

Coach of the Year — Travis Smith, Solomon