Updated
Friday through Sunday

Pool Play Schedule

for area teams

Fifth grade boys

Newton Hawks

3:15 p.m. Friday vs. Lakin Broncos, South Farha court 2

6:30 p.m. Friday vs. Hesston, South Farha court 3

9:05 a.m. Saturday vs. OKC Hornets, South Farha court 4

Hesston

4:20 p.m. Friday vs. OKC Hornets, South Farha court 2

6:30 p.m. Friday vs. Newton Hawks, South Farha court 3

9:05 a.m. Saturday vs. Lakin Broncos, South Farha court 4

Kansas Grind

3:15 p.m. Friday vs. Colorado Prime, South Farha court 3

7:35 p.m. Frday vs. OK Power Select, South Farha court 4

1:25 p.m. Saturday vs. KS Gameball 4th, South Farha court 2

Sixth grade boys

Hesston

4:20 p.m. Friday vs. OK Swish Blue, South Farha court 7

11:15 a.m. Saturday vs. Rocky Mountain Mustangs, South Farha court 6

2:30 p.m. Saturday vs. CO Hornets Blue, South Farha court 8

4:40 p.m. Saturday vs. Kansas Defenders, South Farha court 6

Seventh grade boys

Newton Thunder

5:25 p.m. Friday vs. KS Junior Golden Eagles, Wichita Sports Forum court 6

11:15 a.m. Saturday vs. Anthony Warriors, Wichita Sports Forum court 4

4:40 p.m. Saturday vs. OK MCA Stars, Wichita Sports Forum court 4

Hesston

8 a.m. Saturday vs. Kansas Triple Threat Gold, Wichita Sports Forum court 5

11:15 a.m. Saturday vs. Wichita Rebels, Wichita Sports Forum court 5

4:40 p.m. Saturday vs. Winfield Builders, Wichita Sports Forum court 5

Eighth grade boys

Hesston

8 a.m. Saturday vs. Kansas Triple Threat White, Hesston High School

10:10 a.m. Saturday vs. SE Kansas Kings, Hesston High School

1:25 p.m. Saturday vs. Arkansas Aces, Hesston High School

Freshman-sophomore boys

Hesston Red

3:15 p.m. Friday vs. All-Star Design, Goddard Eisenhower High School, court 1

5:25 p.m. Friday vs. Burlington Blitz, Goddard Eisenhower High School, court 1

2:30 p.m. Saturday vs. Auburn Bulldogs, Goddard Eisenhower High School, court 2

Kansas Grind 16s

4:20 p.m. Friday vs. KS Warriors, Goddard Eisenhower Middle School, court 2

8 a.m. Saturday vs. CVD Spartans, Goddard Middle School, court 2

1:25 p.m. Saturday vs. CNBA Gold, Goddard Eisenhower Middle School, court 2

Junior-senior boys

Sedgwick Cardinals

4:20 p.m. Friday vs. Ulysses Tigers B, Wichita Hoops, court 10

8:40 p.m. Friday vs. Oklahoma Hoops Elite, Wichita Hoops, court 8

11:15 a.m. Saturday vs. Hugoton Eagles, Wichita Hoops, court 12

Hesston

7:35 p.m. Friday vs. River City Hoops 17U Black, Wichita Hoops, court 8

9:05 a.m. Saturday vs. Delaware Valley Destroyers, Wichita Hoops, court 10

12:20 p.m. Saturday vs. Saint Francis Indians, Wichita Hoops, court 7

Seventh grade girls

Ohlde Elite 2023

6:30 p.m. Friday vs. OK Utmost, Augusta High School, court 2

11:15 a.m. Saturday vs. Small Town Ballers, Augusta High School, court 1

1:25 p.m. Saturday vs. Sabercat Basketball Club, Augusta High School, court 2

Eighth grade girls

Ohlde Elite 2022

4:20 p.m. Friday vs. AR Scrappers 2022, Haysville Middle School, court 1

10:10 a.m. Saturday vs. Lady Hot Shotz, 10:10 a.m., Campus High School

12:20 p.m. Saturday vs. OK Federal Ballerz 2022, Haysville Middle School, court 1

Freshman-sophomore girls

Ohlde Elite

3:15 p.m. Friday vs. Wichita Basketball, Campus High School, court 1

7:35 p.m. Saturday vs. OK Dream Team, Campus High School, court 2

8 a.m. Saturday vs. NLE BM JV, Maize South High School, court 1

Junior-senior girls

Ohlde Elite Pink

6:30 p.m. Friday vs. Ozarks Elite Elliott, Wichita Hoops, court 4

9:05 p.m. Saturday vs. CO Lady Pirates, Wichita Hoops, court 9

1:25 p.m. Saturday vs. Texas Lightning, Wichita Hoops, court 6

General schedule

First-second grade boys

9 teams

Games at Andover Farha YMCA

Championship finals at 1:25 p.m. Sunday, Andover Farha Court 10B

Third grade boys

9 teams

Games at Andover Farha YMCA

Championship finals at 1:25 p.m. Sunday, Andover Farha Court 15

Fourth grade boys

17 teams

Games at Andover Farha YMCA

A bracket finals at 10:10 a.m. Sunday, Andover Farha Court 9

Fifth grade boys

32 teams

Games at South Farha YMCA

A bracket finals at 1:25 p.m. Sunday, South Farha Court 5

Sixth grade boys

42 teams

Games at South Farha YMCA, Haysville Middle School

A bracket finals at 11:15 a.m., South Farha Court 6

Seventh grade boys

60 teams

Games at Wichita Sports Forum, Wichita Hoops

A bracket finals at 1:25 p.m. Sunday, Wichita Sports Forum Court 1

Eighth grade boys

40 teams

Games at Bethel College, Chisholm Middle School, Hesston High School

A bracket finals at 8 a.m. Sunday, Hesston High School Court 1

Freshman-sophomore boys

56 teams

Games at Goddard Eisenhower High School, Eisenhower Middle School, Goddard Middle School, South Farha YMCA

A bracket finals at 3:35 p.m. Sunday at Eisenhower High School Court 1

Junior-senior boys

56 teams

Games at Wichita Hoops, Wichita Sports Forum

A bracket finals at 2:30 p.m. Sunday, Wichita Hoops Court 11

Second-third grade girls

8 teams

Games at Andover Farha YMCA

Finals at 12:20 p.m. Sunday at Andover Farha Court 10A

Fourth grade girls

22 teams

Games at Andover Farha YMCA, Wichita Hoops

A bracket finals at 2:30 p.m. Sunday, Andover Farha Court 13

Fifth grade girls

30 teams

Games at Andover Farha YMCA, Andover Central Middle School, Andover Central High School, Andover High School

A bracket finals at 1:25 p.m. Sunday, Andover Central High School Court 2

Sixth grade girls

44 teams

Games at Andover Central Middle School, Andover Central High School, Andover Farha YMCA, Andover High School, Wichita Hoops

A bracket finals at 1:25 p.m. Andover Farha Court 16

Seventh grade girls

40 teams

Games at Augusta Middle School, Augusta High School, Wichita Hoops

A bracket finals at 3:35 p.m. Sunday, Wichita Hoops Court 2

Eighth grade girls

37 teams

Games at Haysville Middle School, Haysville West Middle School, Campus High School, Maize South Middle School

A bracket final at 8 a.m. Sunday at Haysville West Middle School Court 1

Freshman-sophomore girls

34 teams

Games at Campus High School, Haysville West Middle School, Maize South Middle School

A bracket finals at 1:25 p.m. Sunday, Campus High School

Junior-senior girls

38 teams

Games at Wichita Hoops, Maize South Middle School

A bracket finals at 10:10 a.m., Wichita Hoops Court 11