|
|
The Kansan - Newton, KS
  • Racing

    • email print
      Comment
  •  
    Jeeps MX Club
    SX Series
    Round 3
    250 A Expert: 1. Tanner Young (Yam); 2. Jon - Paul Powell (Hon); 3. Zack Duran (Ktm); 4. Jordy Burnett (Yam); 5. Max Pattillo (Suz).
    250 B Intermediate: 1. David Howland (Yam); 2. Rock Cotten (Kaw); 3. Justin Briles (Hon); 4. Jesse Mc Nett (Hon).
    250 C Novice: 1. Brandon Morgan (Kaw); 2. Allex Kowalsky (Yam); 3. Ean Trumpower (Kaw); 4. Garret Mc Eachern (Yam); 5. Les Adams (Hon).
    450 A Expert: 1. Tanner Young (Yam); 2. Jon - Paul Powell (Hon); 3. Zack Duran (Ktm); 4. Jordy Burnett (Yam); 5. Max Pattillo (Suz).
    450 B Intermediate: 1. Justin Briles (Hon); 2. Rock Cotten (Kaw); 3. David Howland (Yam).
    450 C Novice: 1. Zackery Snow (Hon); 2. Bodhi Pangle (Suz); 3. Allex Kowalsky (Yam); 4. Brandon Morgan (Kaw); 5. Luke Porter (Kaw).
    65 - 85cc Beg (6-15) No Points: 1. Kannyon Deister (Yam); 2. David Voth (Kaw); 3. Gabriel Unruh (Ktm); 4. Lyle Pierce (Kaw).
    65cc Jr. (6-8): 1. Jayden Murphy (Ktm); 2. Kaden Lambeth (Ktm); 3. Timber Neal (Ktm); 4. Kaden Small (Ktm).
    65cc Open (6-11): 1. Kenyon Moran (Ktm); 2. Blayze Broughman (Ktm); 3. Gabriel Unruh (Ktm); 4. Mikey Cleaver (Ktm); 5. Jayden Murphy (Ktm).
    65cc Sr. (9-11): 1. Kenyon Moran (Ktm); 2. Blayze Broughman (Ktm); 3. Mikey Cleaver (Ktm); 4. Jayce Murphy (Ktm); 5. Landon De Lashmit (Ktm).
    85cc Jr. (7-11): 1. Kourtney Craig (Kaw); 2. Christian Carter (Kaw); 3. Kenyon Moran (Suz); 4. Kannyon Deister (Yam); 5. Jayce Murphy (Ktm).
    85cc Sr. (12-15): 1. Koltyn Thompson (Kaw); 2. Matthew Sattler (Kaw).
    ATV C - Novice: 1. Jason Moore (Suz); 2. Zach Roose (Suz).
    Open 2 Stroke(125 & Up) No Pro: 1. Allex Kowalsky (Yam); 2. Jimmy Bub Antonio (Suz); 3. Jacob Sattler (Yam); 4. Payden Campbell (Yam); 5. Porter Gilchrist (Yam).
    Open Beg (125&Up) No Points: 1. Nathan Coln (Kaw); 2. Conner Fannin (Suz); 3. Paul Keith (Suz); 4. Jeremiah Varner (Kaw); 5. Chris Coley (Kaw).
    Open Outlaw (125 +) No Experts: 1. Zackery Snow (Hon); 2. Cody Palmer (Kaw); 3. Jarek Unruh (Suz); 4. Cade Cotten (Yam); 5. Jesse Mc Nett (Hon).
    Open Women: 1. Harlie Hickey (Kaw); 2. Xannie Quiring (Suz); 3. Shawna Hernandez (Yam); 4. Brittney Mc Donald (Kaw); 5. Mariah Henke (Yam).
    Pee Wee Jr. (JR. Bikes only): 1. Greyson Jones (Ktm).
    Pee Wee Open (JR, SR,Bikes): 1. Kulton Richwine (Ktm); 2. Gabriel Stilwell (Ktm); 3. Timber Neal (Ktm); 4. Jeremy Cody (Ktm).
    Pee Wee Sr. (SR Bikes only): 1. Gabriel Stilwell (Ktm); 2. Kulton Richwine (Ktm); 3. Timber Neal (Ktm); 4. Jeremy Cody (Ktm).
    PP+5: 1. Jimmy Bub Antonio (Suz); 2. Bodhi Pangle (Suz); 3. Jacob Pote (Hon); 4. Jeff Walter (Kaw); 5. Cade Cotten (Yam).
    School Boy (-17/80s-125s): 1. Caleb Miller (Kaw); 2. Ean Trumpower (Kaw); 3. Quinn Egbarts (Yam); 4. Kaleb Copple (Hon).
    Super Mini (7-15/80s,100s,BW): 1. Koltyn Thompson (Kaw); 2. Kenyon Moran (Suz); 3. Kaleb Copple (Hon); 4. Christian Carter (Kaw); 5. Alex Dodd (Kaw).
    Trail Bike Beginner: 1. Grant Stephen (Kaw); 2. Timmy Briscoe (Hon); 3. Kadyn Broughman (Hon); 4. Greyson Jones (Ktm); 5. Faith Henke (Hon).
    Vet 30 Pro-Am: 1. Justin Wohletz (Yam); 2. Rick Cotten (Kaw); 3. Ryan Bables (Kaw); 4. Josh Bohannan (Suz); 5. Jeff Walter (Kaw).
    Page 2 of 2 - Vet 40: 1. Justin Wohletz (Yam); 2. Rick Cotten (Kaw); 3. Donnie Stiver (Kaw); 4. Tom Norris (Kaw); 5. Darcy Sevart (Kaw).
    Vet C Novice (30 yrs & up): 1. Clint Sodowsky (Kaw); 2. Scott Henning (Hon).
     

        calendar