CLASS 1A

at Turkey Creek G.C., McPherson


CLASS 1A
at Turkey Creek G.C., McPherson
Team scores — Ashland 339, Pleasanton 341, St. John 345, Hoxie 353, Greensburg 354, Linn 368, Quivira Heights 373, Ness City 379, Centre 386, Sharon Springs 388, South Gray 389, Lawrence Seabury 398.
Medalists
1. Joey Morrisey, Pleasanton 74
2. Gannon Coffman, Pleasanton 80
3. Reed Grabill, Lawrence Seabury 80
4. Danton Hilton, St. John 81
5. Cory Stebens, Ashland 81
6. Eric Linnell, Hoxie, 82
7. Austin Stebens, Ashland 84
8. Jay Luevman, Ashland 84
9. Thomas Derstein, Greensburg 84
10. Zak Voelker, Linn 85
11. Aaron Spare, St. John 85
12. Garth Einstel, Greensburg 85
13. Casey Heim, Hoxie 87
14. John Clarke, Ness City 87
15. Skylar Rains, Sharon Springs 87
16. Shelby Hatesohl, Linn 87
17. Adam Matz, Centre 87
18. Gage Hosheit, Greensburg 88
19. Bryce Garner, St. John 89
20. Garret Watkins, South Gray 89
Class 6A state meet
At Alvamar CC,
Lawrence
par 72
Team scores — Shawnee Mission East 315, Blue Valley North 320, Olathe Northwest 324, Blue Valley 335, Shawnee Mission Northwest 335, Olathe East 344, Maize 348, Manhattan 350, Washburn Rural 352, Garden City 352, Derby 353, Dodge City 382.
Individual medalists — 1. Mays, Blue Valley West, 73; 2. Boat, Shawnee MissionE, 76; 3. Hanna, Shawnee MissionE, 76; 4. Norris, Man, 77; 5. H. Higgs, Blue ValleyN, 77; 6. Kelley, ONW, 78; 7. Thornton, Blue ValleyN, 79; 8. Howell, Maize, 79; 9. Cohen, Lawrence, 80; 10. Catt, Shawnee MissionNW, 80; 11. Kraemer, Blue Valley, 80; 12. Kasmiskie, Shawnee MissionE, 80. 13. (tie) Andrade, ONW and Lee, Blue Valley West, 81; 15. (tie) Beam, WR, Green, ONW and Carlson, Blue Valley West, 82; 18. (tie) Klutman, Free State, Brandt, ONW, Bette, Maize, A. Higgs, Blue ValleyN and Schrock, Shawnee MissionE, 83.
SAND GREENS
at Play Luray G.C.
Team scores — Yates Center 346, Tipton 348, Lucas-Luray 361, Rock Hills 375, Riley County 377, LaCrosse 394.
Medalists
1. Garrett Bland, Lucas-Luray 71
2. Brad Ellenz, St. John’s Beloit 74
3. Jake Morrison, Yates Center 75
4. Joel Cushing, Lakeside 77
5. Matt Murrow, Tipton 78
6. Steve Atteberry, LaCrosse 81
7. Riley Konen, Rock Hills 82
8. Paul Stockebrand, Yates Center 86
9. Dylan Herold, Lucas-Luray 86
10. Robert Hollerich, Jr., Tipton 87
11. Andrew Horn, Rock Hills 88
12. Tosh Taylor, Riley County 89
12. Aaron Messeria, Riley County 89
12. Garrett Greif, Tipton 89
12. Kacey Andrews, Chase 89
12. David Burns, Cheylin 89
17. Dylan Bauman, Yates Center 90
18. Jacob Palen, Tipton 94
19. Blake Francis, Yates Center 95
20. Grady Bratyon, Glasco 96